Sisukord
Uudised
Postimees

ProgeTiiger rõõmustab väikeseid tehnoloogiahuvilisi

1 min lugemist
Lapsi köidab robootika. FOTO: ProgeTiiger

Hariduse infotehnoloogia SA ProgeTiiger programmist saab 61 kooli ning 110 lasteaeda – neist üheksa Lääne-Virumaalt – tehnoloogiaõppeks vajalike seadmete ostmiseks toetust üle 290 000 euro. 3D-modelleerimise ja robootikaseadmed, droonid jt uued õppevahendid jõuavad igasse Eesti nurka.

Lääne-Virumaalt saavad ProgeTiigrilt toetust Haljala lasteaed Pesapuu, Kadrina lasteaed Sipsik, lasteaed Pisipõnn, Pajusti lasteaed Tõrutõnn, Rakvere Triinu lasteaed, Sõmeru lasteaed Pääsusilm, Veltsi lasteaed-algkool, Vinni lasteaed Tõruke ja Võsu kool.

"Taas esitati taotlusvooru suur hulk väga häid taotlusi ja järjest enam on näha, et IT-oskuste arendamisele lähenetakse süsteemselt. Planeeritavad tegevused on enamasti väga läbimõeldult õppekava teiste tegevustega lõimitud ja seda läbi kogu õppeaasta," ütles ProgeTiigri programmi juht Kristi Salum. "Kaasatud on võimalikult palju õpetajaid ja õpilasi ning järjest rohkem on mõeldud ka sellele, kuidas vanemate teadlikkust tõsta. Me väärtustame väga kogemuste jagamist ja seetõttu on hea meel näha, et ka sellele mõeldakse üha enam."

Ühtekokku laekus 355 taotlust. Toetust saavad 61 kooli ning 110 lasteaeda kogusummas 292 000 eurot ning positiivse vastuse saanud õppeasutusi on igas maakonnas.

Taotlustest ilmneb, et õppeasutustel on suur huvi uute robootikavahendite vastu, mis võimaldavad programmeerimise algtõdesid omandada. Jätkuvalt on populaarsed ka 3D-printerid ja CNC-pingid.

Seotud lood
22.05.2020 26.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto