Kolmandat korda Tarva särgis naasnud igiliikur on endiselt terav

Kaks korda Rakvere JK Tarvas vormis jalgpalli mängimisega lõpparve teinud Sergei Akimov on kauaaegses koduklubis tagasi: laupäeval aitas 43-aastane veteran rakverlased Eesti kolmanda liiga meistrivõistluste matšis Järva-Jaanis kohaliku tiimi vastu 4:0 (poolaeg 2:0) võidule.

Viis aastat tagasi Rakvere tiimi esiliigast meistriliigasse aidanud, seejärel suurest jalgpallist loobunud ja aastaks madalamale liigatasemele kolinud, kuid mõneti ootamatult taas esiliigasse naasnud Sergei Akimov tunnistas, et teda polnud vaja pikalt keelitada kunagisse koduklubisse naasma ning jah-sõna tuli kiirelt.

"Tahtsin kolmandas liigas mängida," kinnitas ründaja, kes lõi mullu samal liigatasemel SK Kadrina meeskonna eest 15 mängus 11 väravat. "Siin saadi kokku mõnus meeskond, kelle koosseisust poole moodustavad kogenud mängijad."

Ka kolmas tagasitulekumatš JK Tarvas eest kujunes resultatiivseks, sest Akimov lõi Järva-Jaanis 35. minutil seisuks 2:0. "Tunne oli normaalne. Arvan, et edasi läheb aina paremaks," lausus ta.

Rakverlaste kolm ülejäänud väravat sepistasid avavoorus samuti kogenud Taavi Münter ja Kristo Remmelgas ning 17-aastane Kennert Liblik.

FC Järva-Jaani pallur, kunagine Järva maavanem Alo Aasma tähendas, et hooaja esimene matš küll nende pöidlahoidjatele rõõmu ei valmistanud, ent sellel olid objektiivsed põhjused. "Jõudsime enne esimest kohtumist teha kaks ühistreeningut," ütles ta. Aasma märkis, et kuigi nende meeskonna pingil oli mitu vahetusmängijat, vajaks meeskond veidi täiendust.

Leidlikkust näitasid Järva-Jaani Kasekopli staadionil peetud jalgpallimängus vutihuvilised. Ehkki pealtvaatajaid ametlikult sel ja järgmisel kuul tribüünidele kohtumisi jälgima ei lubata, võtsid mitukümmend inimest nutikalt oma sõiduautodega koha sisse eemal parkimisalal, kus sõidukis istudes justkui autokinos amatöörjalgpalli vaadati.

Mängu mitteametlik protokoll jalgpall.ee lehel.