Põhja-Eesti turismikonverents toimub tänavu Rakveres

Turismikonverentsi peaesineja on Valdur Mikita. FOTO: Margus Ansu

29. oktoobril on kõik turismiarendajad, ettevõtjad, riigi ja kohalike omavalitsuste esindajad oodatud väge täis Rakverre, kus linnavalitsuse valges saalis toimub Põhja-Eesti XV turismikonverents "Muutuste tuules".

Sihtasutuse Põhja-Eesti Turism juhatuse liige Karmen Paju rääkis, et Eesti turismi arengukava 2014–2020 kehtivusperiood on peagi lõppemas ja järgmiseks neljaks aastaks kavandatav turismi programm toob sektorile olulisi muudatusi.

"Regionaalne turismikonverents on suurepärane koht nii värske info hankimiseks otseallikast kui ka uute kontaktide loomiseks," tähendas ta.

Konverentsi juhatab tuntud telenägu Hannes Hermaküla. Auditooriumi inspireerivad Harjumaa, Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Raplamaa ja Järvamaa turismiettevõtjad, kes on koroonakriisis näinud võimalust, mitte ohtu, ning suutnud nutikate lahenduste baasil rakendada uusi ideid. Peaesinejaks on kirjanik ja semiootik, Tartu ülikooli vabade kunstide professor Valdur Mikita, kes on öelnud, et vanaaja inimene teadis vähe, aga ta sai kõigest aru. Meie teame kohutavalt palju, aga me ei saa enam millestki aru.

Traditsiooni kohaselt tunnustatakse konverentsil Põhja-Eesti parimaid turismiedendajaid ja -ettevõtteid. Põnevust pakub Põhja-Eesti kohaliku joogi- ja toidumeenete konkursi võitjate väljakuulutamine. Kohapeal toimub Põhja-Eesti toidu minilaat ja degusteerimine.

29.05.2020 02.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto