Galerii: Peeter Toominga maailmakuulsad fotod jõudsid Vainupea kabelisse

Copy
Fotokunsti­maailma suurkuju Peeter Toominga lapselaps Jaanus Nuutre meenutas näituse avamisel oma vanaisa. Vaatajate sõnutsi on Toominga fotodes eriline energia. 
Fotokunsti­maailma suurkuju Peeter Toominga lapselaps Jaanus Nuutre meenutas näituse avamisel oma vanaisa. Vaatajate sõnutsi on Toominga fotodes eriline energia. Foto: Vladislav Mussako

Eile avati Vainupea kabelis maailmakuulsa fotograafi Peeter Toominga mälestusnäitus "Tagasipöördumine koju". Sügiseni on legendi suvekodu juures asuvas kabelis võimalik vaadata tema fotosid ja tajuda Toominga väge.

Fotograaf Peeter Tooming on legend. Haljalast pärit, Rakveres koolis käinud ja Vainupeal puhanud mees on fotomaailmas kuulus ja hinnatud looja. 

Nüüd on tema võimas ja omanäoline looming jõudnud koju. 

Fotokunsti­maailma suurkuju Peeter Toominga lapselaps Jaanus Nuutre rääkis, et kuigi näituse idee ringles õhus, polnud seda siiski pikka aega olemas. Kust leida üles pildid? See küsimus kummitas noormeest veel veebruaris.

Ometi. Tasapisi hakkasid asjad liikuma. 

Fotosid kogunes. Ka otsitud fotoraamid olid noormehe emal olemas. Võimas näitus sai sündida.

"Kuus Peeter Toominga kuulsamat tööd on Vainupeal olemas, nende originaalid on mööda maailma laiali," lausus Nuutre. 

Lapselapsest lavastaja ja näitleja Jaanus Nuutre meenutas oma vanaisa, kes armastas krutskeid, hindas tööd ja hoidis rannaküla oma südames. "Ta nimetas Vainupead oma paradiisiks. Siin ta puhkas ja oli loominguliselt rikastunud elust," sõnas Jaanus Nuutre.

Vainupea külavanem Mart Vilu ütles, et Toominga fenomen on fotode energias – need tõmbavad enda poole. "See on mingis erilises nägemises. Peeter Toomingat oli selgelt jumala sõrm puudutanud," märkis Vilu.

Näitus on Vainupea kabelis üleval 12. septembrini.

Pikemat kajastust loe järgmise nädala Virumaa Teatajast.

Tagasi üles