Sisukord
Uudised
Postimees

Lätlased ehitavad Tapale rattaparki

2 min lugemist
Jānis Daleckis kinnitas, et Velosolutions’i töömehed lõpetavad oma töölõigu Tapa rattapargi ehitusel juba paari nädala jooksul. FOTO: Ain Liiva

Läti ettevõtte Velosolutions töömehed lubavad, et jaanipäevaks saavad nad Tapale rajatava rattapargi kühmud ja künkad valmis. Peatöövõtja OÜ Tiptiptap peab objekti Tapa vallale üle andma hiljemalt augusti teises pooles.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Lätlased on siin kandis hinnatud rattaparkide ehitajad. Mis pole ka mingi ime, sest jalgrataste BMX-radadelt on neil ette näidata kahekordne olümpiavõitja Māris Štrombergs ja Baltimaade suurimad kogemused, aga BMX-raja noorem vend on asfalteeritud kattega pump track, mida Tapale parajasti ehitataksegi.

“Usun, et meil läheb siin veel kaks nädalat, võibolla mõni päev rohkem,” rääkis objektijuht Jānis Daleckis, kes ise lähiminevikus pump track’i sõiduga tipptasemel tegeles. “Meil on väikeettevõte Velosolutions, mis on Eestis varemgi selliseid radu ehitanud – Kunda, Kiviõli ja Pärnu pump track on meie töö. Meil on oskusteave ja kogemused, oleme peale Eesti ja Läti käinud radu ehitamas Leedus ja Skandinaavia maades. Alustasime kuus aastat tagasi, kui sellised rajad Euroopas hästi populaarseks muutusid. Natukene on kogemusi vaja, sest töö on spetsiifiline.”

02.06.2020 04.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto