Rallihooaja avalöök tehakse Lääne-Virumaal

Viru ralli mullused esikohavõitjad Georg Gross (paremal) ja Raigo Mõlder.

FOTO: Ain Liiva

Kodune rallihooaeg algab 4. juulil Lääne-Viru maakonna teedel, kus sõidetakse Eesti meistrivõistluste esimese etapina Grossi Toidukaubad Viru Rally.

Varasema kalenderplaani järgi pidi võistlus toimuma juunis, kuid koroonakriis tegi oma korrektiivid.

Ralli peakorraldaja Andres Ots rääkis, et majanduslikust oludest ja kriisijärgsest ajast lähtuvalt toimub ralli ühepäevase võistlusena, koosnedes seitsmest kiiruskatsest. "Peame arvestama ka pealtvaatajate terviseohutusega, me ei tohi ühte vaatamiskohta lubada liigpalju rahvast," ütles ta. "Kahjuks ei saa korraldada ka võistluse pidulikku avamist ja lõpetamist, samuti ei luba me pealtvaatajaid ralliautode teenindusalasse, kuid toimub Rakvere linnakatse ja nii-öelda tavakatsete ääres on samuti piisavalt ruumi, et kõik huvilised hajutatult ära mahuksid."

Viru rallil võistlemisest on huvitunud mitu atraktiivset meeskonda. "Nimesid ei saa veel öelda, aga kõik rallisõbrad taipavad isegi: rallimeestel ja ka -naistel on suur võistlusnälg ja Viru ralli on üks esimesi autospordivõistlusi terves Euroopas pärast koroonakriisi. Meie tavapärased sagedased külalised Venemaalt ei saa tulla, aga mujalt on huvi tuntud kõvasti," rääkis Andres Ots.

Tagasi üles