Eesti rahva genotsiidi korraldaja Venemaa kui Nõukogude Liidu õigusjärglane toimunut ei kahetse ning vabandada
ei suvatse, vastupidi, selle propagandamasin on pidevalt mustanud süütult kannatanud eesti inimeste mälestust ja nende kodumaad, võltsides ajalugu ja õigustades võikaid hirmutegusid.
Praegu, kui USA-s toimuvad suured afroameeriklaste rahutused, põhjustatud ühe inimese elu kaotamisest korravalvuri käe läbi ning meie meedia ning mitmed rühmitused seda eriti olulisena esitlevad, tasuks ehk seda kõrvutada Nõukogude riigi kuritegudega eestlaste kallal: tuhanded kohtuväliselt tapetud, kümned tuhanded arreteeritud ja küüditatud, sajad tuhanded
rikutud elud, rääkimata inimõiguste ja vabaduste naeruvääristamisest ning üldinimlike väärtuste kohitsemisest. Eestlased viidi Siberisse orjatööle ja surmale vastu 1941. aastal ja mitmel korral hiljemgi. Nende jälkide tegude toimepanijad on koos oma plekist medalitega mulla all, järele on jäänud vaid mõni üksik kõike seda õigustada püüdev memuaar. Ei sammugi tagasi – punatimukatel ja nende apologeetidel jääb õigust ülegi. Aga meie vaikime, et keegi ei pahandaks. Ehk oleks aeg rahvuslikust alaväärsuskompleksist üle saada?
Hitlerlik Saksamaa sooritas oma ja naaberrahvaste kallal inimsusevastaseid kuritegusid, mida me ei tohi unustada. Siiski ei ole see mõrvatud inimeste arvu poolest suurim riik. Saksa rahvas on oma natsiaegse kuritöö omaks võtnud, seda kahetsenud ning vabandanud. Suurriik peab suutma ka moraalselt suurriik olla. Kõik riigid seda ei suuda.
Eestlased on rahumeelne rahvas, üritame oma kodu hoidaja arendada, oma elu elada ja püsima jääda. Oleme vägagi avatud ja sallivad, taludes kodurahu nimel meie ajaloole vastanduvaid üritusi omal maal, lindikestega vehkimist ning anastajatele püstitatud sümboleid. Me suhtleme sageli eesti keelt mitte ära õppinud kaasmaalastega nende, mitte aga riigikeeles. Oleme harjunud, et osa meie muukeelsetest eestimaalastest ei tea ega tunne meie kultuuri ega jälgi meie meediat. Lähtume individuaalse süü põhimõttest, mille kohaselt mitte keegi järgnevatest põlvkondadest pole meile tehtud ülekohtus süüdi. Kuid me ootame ka mõistmist ja lugupidamist, Eesti ajaloo tunnustamist ning Eesti riiki lojaalset suhtumist.
Me ei unusta kunagi oma inimesi, kes olid rebitud välja kodudest tol hirmsal ööl 14. juunil ning viidud pimedusse. Me mäletame ning teeme kõik selleks, et see kuritegu ei korduks.