Skip to footer
Saada vihje

Kui palju valitsejad raha teenivad? (2)

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Meie maakonna omavalitsusjuhtidest teenis mullu kõige rohkem tulu Vinni vallavanem Rauno Võrno.

Lääne-Virumaa omavalitsusjuhtidest teenis mullu kõige rohkem Vinni vallavanem Rauno Võrno, kõige vähem aga ainsana (rukki)kuninga tiitlit kandev Väike-Maarja vallavolikogu esimees Hans Kruusamägi.

Ametiisikutele kohustusliku huvide deklaratsiooni kohaselt oli mullu Lääne-Virumaa omavalitsusjuhtidest suurim sissetulek Vinni vallavanemal Rauno Võrnol – 66 004 eurot. Lisaks vallavanema palgale kajastub selles summas tulu Võrnole kuuluvast trükifirmast UÜ Silt24.

Viru-Nigula vallavanem Einar Vallbaum teenis eelmisel aastal 61 262 eurot, millest ligi 18 500 eurot moodustasid dividendid talle kuuluvast aktsiaseltsist Lajos.

Nii Võrno kui ka Vallbaum mahuvad oma deklareeritud aastatuluga kümne mullu enim teeninud omavalitsusjuhi hulka. Edetabeli tipus troonib teistest kaugel ees eelmisel aastal 105 218 eurot teeninud Viimsi vallavanem Illar Lemetti. Tema eelmise aasta sissetulekud hõlmavad aga majandusministri kantsleri ametis saadud teenistust ning kopsakat lahkumishüvitist, mis maksti talle novembri lõpus sellelt kohalt lahkumisel.

Lääne-Virumaal on omavalitsusjuhtide sissetulekute pingereas kolmandal kohal Rakvere vallavolikogu esimees Peep Vassiljev 53 256 euroga.

Esikuuikusse mahuvad veel Rakvere linnavolikogu esimees ja AS-i Rakvere Haigla nõu­kogu liige Mihkel Juhkami (45 198 eurot), Tapa vallavolikogu esimees ja Tallinna spordikooli direktor Maksim Butšenkov (44 232 eurot) ning Rakvere linnapea Triin Varek (40 660 eurot).

Suure hilinemisega deklaratsiooni esitanud Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla teenis mullu 37 956 eurot, Haljala vallavolikogu esimees Vello Väinsalu, kes kuulub osaühingute Merisiil, Lucratus ja Weinmann Invest juhatusse, aga 36 391 eurot.

780 eurot deklareeris oma mulluseks kuuteenistuseks rukkikuningas Hans Kruusamägi.

Samas suurusjärgus sissetulek oli ka Rakvere vallavanemal Maido Nõlvakul (36 252 eurot) ja Tapa vallavanemal Riho Tellil (36 150 eurot). Kadrina vallavanem Kairit Pihlak teenis mullu 31 578 eurot.

Viru-Nigula vallavolikogu esimees Riho Kutsar deklareeris oma aastatuluks 25 920 eurot, mullu aprillis ametisse saanud Haljala vallavanem Ivar Lilleberg aga 21 576 eurot. Vallavanemaameti kõrval on Lilleberg osaühingute Võhho, SL Gardens ja Woodberg Grupp juhatuse liige. Vinni vallavolikogu esimees ja osaühingu Tähthein juhatuse liige ning aktsiaseltsi Vinni Spordikompleks nõukogu liige Meelis Maine deklareeris aastatuluks 12 054 eurot.

Vähem kui tuhande euroga kuus pidid enda esitatud deklaratsiooni kohaselt mullu läbi ajama Kadrina vallavolikogu esimees Madis Viise (aastatulu 11 992 eurot) ning Väike-Maarja vallavolikogu esimees Hans Kruusamägi, kes on ühtlasi osaühingu Simuna Ivax ning tulundusühistu Kuninglik Teravili juhatuse liige. Kruusamägi deklareeris oma aastatuluks vaid 9353 eurot. See teeb rukkikuninga ühe kuu brutosissetulekuks alla 780 euro.

Riigikogu liikmed teenivad seisusele kohaselt omavalitsusjuhtidest pisut rohkem. Vähemalt need, kes pikemalt poliitikas olnud.

Indrek Saar sai mullu palka ministrina (märtsi lõpuni) ja pärast seda riigikogu liikmena, lisaks on ta Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees ning teenib tulu füüsilisest isikust ettevõtjana. Saare deklareeritud aastasissetulek oli 2019. aastal 67 833 eurot.

Pisut vähem ehk 64 389 eurot teenis eelmisel aastal Siret Kotka, kes lisaks tööle riigikogus on keskerakonna juhatuse liige, osaühingu Forton juhatuse liige ning Tallinna Linnatranspordi aktsiaseltsi nõukogu liige.

Mullu kevadel riigikogusse pääsenud meeste aastasissetulek nii suur polnud. Anti Poolamets, kes on ka EKRE juhatuse liige ning osaühingute Milestone Media ja Revali Gild juhatuse liige, teenis eelmisel aastal 39 342 eurot, osaühingute AutoAgri ja Eesti Sumo juhatusse kuuluv Kaido Höövelson aga 36 592 eurot.

Kommentaarid (2)
Tagasi üles