Kaido Höövelson: kaitseväe spordirühma kaotamine on viga

Anu Viita-Neuhaus
Copy
Riigikogu liige Kaido Höövelson nimetas arusaamatuks otsust panna kinni kaitseväe spordirühm ning kutsus kaitseväge üles leidma mujalt kärpekohti.
Riigikogu liige Kaido Höövelson nimetas arusaamatuks otsust panna kinni kaitseväe spordirühm ning kutsus kaitseväge üles leidma mujalt kärpekohti. Foto: Ain Liiva

Riigikogu liige Kaido Höövelson nimetas arusaamatuks otsust panna kinni kaitseväe spordirühm ning kutsus kaitseväe üles leidma mujalt kärpekohti.

Endine tippsportlane ja riigikogu keskerakonna fraktsiooni liige virulane Kaido Höövelson ütles, et kaitseväe juhataja Martin Heremi otsus likvideerida spordirühm on arusaamatu ja annab signaali, et me ei väärtusta tugevaid Eesti mehi.

"Sport ja kaitsevägi on olnud omavahel tihedalt seotud nii Eestis kui ka kõrge elatustasemega Euroopa riikides ning antud samm tuli suure ebameeldiva üllatusena kogu spordiüldsusele," sõnas Kaido Höövelson.

Eesti Sumoliidu president Höövelson nentis, et praegused spordirühma liikmed eesotsas maadleja Heiki Nabi, sõudja Tõnu Endreksoni ja laskesuusataja Kalev Ermitsaga on ajateenijatele suureks eeskujuks.

"Ajal, kui Eesti noorte füüsiline aktiivsus väheneb ja ülekaaluliste hulk suureneb, on sportlike liidrite olemasolu hädavajalik. Sirge selja ja positiivse ellusuhtumisega tippsportlased aitavad hoida kaitseväe mainet kõrgel," rääkis Höövelson.

18 sportlasega spordirühma aastaeelarve on 350 000 eurot. "Kaitseväe rahaline tugi on tippsportlastele äärmiselt oluline eriti just praeguses olukorras, kus ettevõtted turunduseelarveid koomale tõmbavad. Käesoleva aasta kaitsekulutused on 615 miljonit eurot ja spordirühma kulu sellest on mikroskoopiline. Kutsun kaitseväe juhatajat otsust üle vaatama ja leidma kärpekohti mujalt," märkis Kaido Höövelson.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles