Maitsvate söödavate taimede kõrval kasvavad ka mürktaimed. Mürktaimedega seotud ohtudeks tasub valmis olla teades, kuidas mürgistusega inimest aidata.
Kuidas taimemürgiga kokku puutunud kannatanut asjatundlikult aidata?
Hoia ära mürgi levimine kehas. Eemalda kannatanult mürgiga kokku puutunud rõivad ning vii ta mürgisest alast eemale, et ta suuremat mürgistust ei saaks. Anna kannatanule suu kaudu purustatud söetablette ehk aktiivsütt. See imab mürgiseid aineid ja vähendab nende imendumist kehasse.
Jälgi kannatanut. Raskematel juhtudel on vaja kutsuda arst või viia kannatanu haiglasse.
Pese mürgiga kokku puutunud kohta. Nahakahjustuse korral pese kahjustunud kohta seebi ja veega ning jälgi, et sa kohta ei hõõruks. Mürgiga kokku puutunud silmi tuleb loputada puhta veega. Loputades tuleb silmi kiirelt lahti-kinni pilgutada. Enne arsti saabumist ei tohi silmatilku silma panna.
Kui kannatanu on raskes seisundis, keera ta külili ja kata soojalt kinni. Oksendamise korral keera kannatanu pea küljele, et hingamisteed oleksid vabad ning ta ära ei lämbuks. Kui kannatanu ei hinga, tee talle kunstlikku hingamist. Krampides ja teadvuse kaotanud kannatanule ei tohi oksendamise esile kutsumiseks juua anda, sest nii võib ta lämbuda.
Otsi arstiabi. Paljudel juhtudel on kannatanu elupäästjaks ainult kiire arstiabi. Kui mürgistust tekitanud aine pole teada, on vaja alles hoida kannatanu esimesel oksendamisel välja tulnud maosisu, et seda saaks analüüsida.