Hõbeda kitsefarmi esitletakse eesti rahva muuseumis

Hõbeda kitsefarmi igapäeva jäädvustusi saab vaadata eesti rahva muuseumis 13. septembrini.

FOTO: Arvo Meeks/LEPM

Eesti rahva muuseum avas reedel näituse Eesti kitsepiimakultuurist, külastajatel avaneb seal võimalus uudistada kolme väiketalu igapäeva. Nende hulgas ka Hõbeda kitsefarmi oma.

Hõbeda farmi peremehe Georg Lužkovi sõnul avanes selline võimalus tänu välistudengile Nichole Michelle Weimerile, kes kitsepiimakultuuri ainetel enda lõputöö kirjutas. "Kõigis kolmes farmis oli enam-vähem sama teema – jäädvustati igapäevatoimetusi," rääkis Georg Lužkov. Kitsefarmide igapäevased toimetused on kujutletud piltidena, mille taustaks mängib muusika.

Fotosid on asjaosalised ehk Hõbeda kitsefarmi eestvedajad küll näinud, kuid lõplikku varianti ehk eesti rahva muuseumi väljapanekut veel mitte. "Kuna meil on töö hommikust õhtuni, ei saanud me kohale minna," sõnas Georg Lužkov. Töö tegijale Nichole Michelle Weimerile jätkus tal vaid kiidusõnu. "Tubli inimene," ütles Georg Lužkov.

Lisaks Hõbeda kitsefarmile on eesti rahva muuseumis tutvustatud Jõgevamaa OleMari talu ja Järvamaa talu 7 Kitsetalle.

Näitus "Kitsepiimakultuur: Eesti kitsepiima tootmine ning käsitööna valmivad tooted" on väljapanek kolme Eesti väiketaluniku kitsepiima käsitöötoodetest. See kätkeb endas kolme üldteemat, mis loovad suurema pildi nii toidust kui ka pärimusest: kitsepiimast käsitöötooted, töötamine idüllilises maapiirkonnas, suhestumine loodusega.

Nichole Michelle Weimeri kureeritud näitus on eesti rahva muuseumi rahvakultuuri teabekeskuses 13. septembrini, sissepääs on prii.

Tagasi üles