/nginx/o/2020/06/22/13165719t1ha979.jpg)
Igal aastal saavad Eesti päästjad jaanipühade ajal hulga väljakutseid, mis on seotud tulega hooletu ümberkäimise ja alkoholi kuritarvitamise tagajärjel tekkinud õnnetustega.
Igal aastal saavad Eesti päästjad jaanipühade ajal hulga väljakutseid, mis on seotud tulega hooletu ümberkäimise ja alkoholi kuritarvitamise tagajärjel tekkinud õnnetustega.
Kindlustusseltsid tegelevad jaanipäevajärgselt mitmete tuleõnnetustest või ettevaatamatusest tingitud kahjudega. Juhtumite kulud võivad halvemal juhul ulatuda kümnete tuhandete või lausa saja tuhande euro piiresse.
Selleks, et jaanipühad mööduks võimalikult turvaliselt, kutsuvad Päästeliit ja ERGO kindlustus eestimaalasi üles säilitama kainet mõistust tule tegemisel ja pidutsemisel ning arvestama jätkuva koroonaohuga.
„Viimastel nädalatel inimeste käitumist jälgides tundub, et koroonaoht oleks justkui möödas, kuigi tegelikult see nii ei ole. Siiras soovitus on tähistada jaanipäeva seekord väiksemas pere- või sõprade ringis. Oluline on teha endale selgeks ohutu lõkketegemise põhitõed ning olla pidutsevate kaaslaste mõistusehääleks,“ ütles Päästeliidu juhatuse esimees Piia Kallas.
ERGO kindlustuse hinnangul teeb erinevatest õnnetusjuhtumitest rahaliselt kõige enam kahju jätkuvalt tuli - tuleõnnetuste arv moodustab kõigist kahjujuhtumitest küll vaid 2%, kuid rahaliselt moodustab selliste kahjude hüvitamine 25%.
„Meenub juhtum, kus põlema läinud grillist liikus tuli tugeva tuulega kiirelt edasi elumajja. Tulekahju tagajärjel kahjustatud hoone vajas põhjalikku remonti, mistõttu juhtumi kogukulud, lisaks pereliikmete emotsionaalsele kahjule ulatusid 70 000 euroni,“ kirjeldas ERGO kindlustuse kahjukäsitlusvaldkonna juht Caterina Lepvalts, kuidas väiksest tulekoldest on alguse saanud ulatuslik tulekahju.
Kuigi õnnetusi pole alati võimalik ära hoida, saab igaüks teha endast oleneva, et neid ennetada. Päästeliit ja ERGO toovad välja 10 kasulikku soovitust ohutuks jaanipeoks ja alanud suveks: