Sisukord
Uudised
Paberleht

Metssigade küttimismaht võib suureneda 7000 loomani

1 min lugemist
Metssead. FOTO: Ove Maidla

Jahimeeste ja ulukiseire spetsialistide hinnangul on messigade arvukus oluliselt kasvanud ja tänavu peaks neid küttima umbes 7000 ehk kolmandiku võrra rohkem, kui kütiti kahel eelmisel aastal.

"Jahimeestele tähendab arvukuse suurenemine seda, et soovituslik küttimismaht riigi poolt tuleb sellel hooajal hinnanguliselt kolmandiku võrra suurem ehk suurusjärgus 7000 isendit," ütles esmaspäeval BNS-ile Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) tegevjuht Tõnis Korts.

"Vaatamata metsades jätkuvalt olevale sigade Aafrika katkule, kasvab metssigade arvukus," ütles EJS-i president Margus Puust BNS-ile. "Metssigade kasvanud arvukust kinnitavad lisaks jahimeeste hinnangutele rohked rajakaamerate fotod, mis näitavad, et metssigadel on põrsaid eelmisest aastast rohkem."

Eelmisel jahihooajal kütiti Eestis 4820 metssiga ja üleeelmisel 4761 metssiga.

Eesti on endiselt sigade Aafrika katku riik. Üksikuid antikeha positiivseid proove tuleb pidevalt, aga viimane viiruspositiivne leid oli 2019. aasta veebruaris. EJS näeb ohuna, et katk võib naasta naaberriikide kaudu, seega tuleb piiriäärsetel aladel tähelepanelik olla.

Seotud lood
20.06.2020 27.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto