Päästjad võtavad ujumiskohad luubi alla

Piret Saul-Gorodilov
Copy
Päästjate kontrollreidide peamine eesmärk on nõustada ja suunata inimesi ohutult käituma ning hoida ära õnnetusi ja hukkumisi.
Päästjate kontrollreidide peamine eesmärk on nõustada ja suunata inimesi ohutult käituma ning hoida ära õnnetusi ja hukkumisi. Foto: Arvo Meeks

Päästjad käivad kuni nädalavahetuse lõpuni kontrollimas oma piirkonna ujumiskohti, et jagada veeohutusinfot. 

Tänavu on oma elu märga hauda jätnud 32 inimest. Pooled veeõnnetustes hukkunud on olnud alkoholijoobes. "Lähipäevadel jätkuv kuum ilm meelitab paljud mõne veekogu äärde mõnusalt aega veetma. Kahjuks kipub selle ajaveetmisega kaasas käima ka alkoholi tarbimine, aga me ei väsi kordamast, et alkohol ja ujumine ei käi kokku. Alkoholi tarvitanu hindab oma võimeid üle, väsib kiiresti, tekivad südamevereringesüsteemi talituse häired ning kosutav suplus võibki jääda viimaseks," rääkis päästeameti peadirektor Kuno Tammearu.

Riskid igasugusteks õnnetusteks on sel aastal suuremad, kuna Eesti konjunktuuriinstituudi andmetel on alkoholi tarvitamine Eestis suurenenud. Kontrollreidide peamine eesmärk on nõustada ja suunata inimesi ohutult käituma ning hoida ära õnnetusi ja hukkumisi.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles