L, 1.04.2023

Onkoloogiadoktor, kes ajutiselt on eakate inimeste hooldaja

Katrin Uuspõld
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lasteonkoloogina Kiievis töötanud Oleksiy Izhovskyy armastas pärast tööd käia perega metsas seenel, aga ka teatris ja klassikalise muusika kontsertidel – see aitas puhata töömõtetest. Ta loodab peagi teha ka Eestis arstieksami ja asuda erialasele tööle.
Lasteonkoloogina Kiievis töötanud Oleksiy Izhovskyy armastas pärast tööd käia perega metsas seenel, aga ka teatris ja klassikalise muusika kontsertidel – see aitas puhata töömõtetest. Ta loodab peagi teha ka Eestis arstieksami ja asuda erialasele tööle. Foto: Ain Liiva

Uhtna hooldekodu juhataja Marina Landberg on juba mõnda aega ajalehekuulutustega ja tööjõuportaalides otsinud inimesi, kes oleks valmis töötama hooldajana. Väga raske on niisuguseid leida. Ühel tänavuse veebruarikuu päeval seisis tema kabineti ukse taga aga üks noor mees, kes ütles, et soovib kandideerida hooldaja kohale. Tuli välja, et tegu on Kiievist pärit arstiga.

Juhataja küsis sulaselget üllatust varjamata, kas doktor soovib tõepoolest hooldaja kohta. “Jah, mul on vaja eesti keelt õppida, on vaja praktikat,” kostis Oleksiy Izhovskyy (40).

Landberg võttis mehe ilma pikemalt mõtlemata tööle. Poole kohaga, et jääks aega ka keelekursusteks. “Mina ei ole loll, et ei kasuta seda võimalust. Natuke muretsesin, kas eakad naised on nõus, et neid hooldab meesterahvas. Aga väga hästi võtsid vastu. Praegu on ta ühe kliendi meelest tema jaoks isegi viimane armastus,” kõneleb Marina Landberg. “Kui ta näeb patsiendil meditsiinilist probleemi, annab kohe teada. Sellest on palju abi. Meil on väga tore arst, kuid teda ei ole iga päev, meditsiiniõel on ka pool kohta, aga Oleksiyst on palju abi. Mitte kordagi ei ole ma kuulnud, et ta rõhutaks, et ta on arst – ta käitub nagu hooldaja, aga on väga tark.”

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles