P, 3.07.2022

Virulasest muusik vestles Briti raadiojaamas

Margus Martin
, tegevtoimetaja kohusetäitja
Virulasest muusik vestles Briti raadiojaamas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rakverest pärit vennad Meelis (paremal) ja Madis Mälgand loovad tööst vabal ajal muusikat ja on Londonis püsti pannud korraliku kodustuudio.
Rakverest pärit vennad Meelis (paremal) ja Madis Mälgand loovad tööst vabal ajal muusikat ja on Londonis püsti pannud korraliku kodustuudio. Foto: Mälgand Bros Records

Ühendkuningriigis elav ja vabal ajal muusikat loov Meelis Mälgand ajas teisipäeval juttu raadiojaama BBC Essex saates “Evenings on BBC Essex”.

Mitme põneva tegemisega raadiojaama tähelepanu pälvinud Rakverest pärit Mälgand rääkis omaloomingust, mitut tuntud Briti muusikut võõrustanud kodustuudiost Mälgand Bros Records, kus ta toimetab koos vend Madisega, aga samuti palju kõneainet pakkunud koroonakriisiaegsest heategevuslikust trummimängi­mise maratonist “Drum for NHS – Drumathon 2020”.

“Kui see lukustamise periood peale hakkas, siis tegin pulli, salvestades ja filmides ühe instrumentaalpala,” rääkis Meelis Mälgand. “Kõik käis ühe päevaga: hommikul kirjutasin loo, keskpäeval lindistasin ja õhtul filmisin. Mingil ajal laadisin selle üles BBC lehele ja siis äkki tuli kõne, et nad tahavad seda lugu mängida ja niisama juttu ajada.”

Mälgand lisas, et saatesse minnes oli tunne, nagu siirduks hambaarsti vastuvõtule.

Märksõnad
Tagasi üles