Katuseplekk jõudis kirikusse tagasi – tiksuvana

Kunstnik Eveli Varik võtab vastu õnnitlusi “majarahvalt”: tagaplaanil on Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu, koguduse sekretär Kai Rohumäe soovib näituse autorile värskeid ideid ja aega nende teostamiseks. FOTO: Marianne Loorents

Kunstnik Eveli Varik on Rakvere Kolmainu kiriku vanast katuseplekist loonud uue kollektsiooni kellasid: kiriku, teatri ja skulptuuri “Poiss jalgrattaga muusikat kuulamas” kujutisega. Ta on ühendanud katuseplekki jäädvustunud ning seierite mõõdetud aja. Kiriku katusest alguse saanud “Tiksujad” on septembrikuuni sama kiriku seintel osuteid liigutamas. Iga kell oma ajas ja oma aega.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Viiv enne oma teise kellanäituse avamist uuris Eveli Varik: “Mis kell on?” Taustaks tiksusid kiriku seintel tema loodud ajanäitajad. “Peab ikka aja pealt hakkama!” Kolmainu kiriku tornikell tõi selgust, lüües täpselt viiendat õhtutundi.

“Tavaliselt kipuvad kellad domineerima, ütlema, mida millal teha, kus me peame olema, milleks end valmis seadma. Puhkus on see, kui saad kellad ära unustada ja aeg ei ütle sulle, mida sa teed,” arutles Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu ja viitas Koguja raamatus olevale peatükile, mis räägib, et igaks asjaks on oma aeg.

17.07.2020 21.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto