P, 3.12.2023

Avatud talusid külastas rekordarv inimesi

Margus Martin
, tegevtoimetaja kohusetäitja
Facebook
Comments
Avatud talude avamisüritusel kartulipealinnas Simunas said huvilised maitsta mitmesuguseid kartuliroogi.
Avatud talude avamisüritusel kartulipealinnas Simunas said huvilised maitsta mitmesuguseid kartuliroogi. Foto: Sten Semjonov

Nädalalõpul korraldatud avatud talude päeval oli üle Eesti külastajatele valla 281 talu, kuhu tehti üle 213 000 külastuse.

Tegemist on praeguseks kuuel järjestikusel aastal toimunud ürituse külastusrekordiga. Mullu ületas külastuste arv 195 000 piiri ja aasta enne seda oli huvilisi 163 000.

"Avatud talude päevast on kujunenud suvine tippsündmus, mis toob maaettevõtteid ja talusid külastama tuhanded lastega pered. Piltlikult öeldes – maaõhk teeb vabaks," lausus maaeluminister Arvo Aller. Tema sõnul kinnitas nädalavahetus koroonaviiruse perioodiga kaasnenud kasvavat huvi maaelu vastu ja sedagi, et Eestis toodetud toitu ja kaupa hinnatakse kõrgelt.

Avatud talude päevast on aastatega kujunenud suurim maaelu positiivse maine kujundaja. Tänavu oli kahel päeval avatud talusid rohkem kui eelmisel aastal ehk 215 talu ja maaettevõtet avas oma uksed külastajatele nii laupäeval kui ka pühapäeval. Mõlemal päeval avatud olnud talude esindajad tõdesid, et kui laupäeval inimesed tulevad ja jäävad kauemaks, siis pühapäev on pigem lühemaajaliste külastuste päev.

Lääne-Virumaal loeti avatud talude päeval külastajaid kokku 17 690, mida on üle kahe ja poole tuhande võrra rohkem kui eelmisel aastal. Keskmiselt käis Lääne-Virus ühes talus 708 külastajat. (VT)

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles