Sisukord
Uudised
Paberleht

Oleg Gross ostis Tsentrumi

3 min lugemist
Eile käisid Tsentrumi uus omanik Oleg Gross (vasakul) ja eelmine omanik Jaak Kuusk hoonega põhjalikult tutvumas. FOTO: Ain Liiva

Teisipäeval sõlmiti ostu-müügileping, millega sai Rakvere Tsentrumi uueks omanikuks AS OG Elektra. Ettevõtte ja omanimelise toidukaupade jaeketi omanik Oleg Gross kinnitas, et ta ei ostnud hoonet ja kinnistut lihtsalt niisama igaks juhuks või konkurentide eemal hoidmiseks, vaid kavatseb vana hoone lammutada ja asemele ehitada kaasaegse äri- ning meelelahutuskeskuse.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tehingu hinda pooled ei avalikustanud. Küll lubas Oleg Gross, et teeb Tsentrumi eelmisele omanikule Jaak Kuusele käelöömise kinnituseks oma kopteriga sõitu. “See on pealekauba,” lausus ta muiates.

Eile tegid Oleg Gross, tema poeg Georg Gross ja OG Elektra tegevjuht Raigo Mõlder Tsentrumis põhjaliku ringkäigu, saatjaks Jaak Kuusk. “Konstruktsiooniliselt pole viga midagi, see seisaks veel sada aastat,” ütles Oleg Gross. “Mul ei ole praegu ühest vastust, aga ilmselt me lammutame hoone, kas siis osaliselt või täielikult. Betoon on siin aus, aga see maja lihtsalt ei vasta tänapäevase kaubanduskeskuse nõuetele. Maapinna kõrguste vahe on hoone eri otstes vähemalt kaks meetrit. See tähendab treppe, aga trepid on surm kaubanduskeskusele. Peame leidma lahenduse, kuidas sissepääs viia maapinnaga samale tasandile.”

22.07.2020 24.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto