Sisukord
112
Paberleht

Politseikoer Nitro aitas leida metsa eksinud naised

2 min lugemist
Politseikoer Nitro aitas leida metsa eksinud naised. FOTO: Ida prefektuur

Kolmapäeval aitasid Ida prefektuuri koerajuht Tarmo Nukka ja tema truu kaaslane Nitro metsast välja kolm eakat naist.

Naised läksid kella poole ühe ajal päeval Lüganuse vallas Tarumaa küla kandis seenele, kuid mõistsid mõne aja pärast, et iseseisvalt nad tagasiteed ei leia. Kella 15.30 ajal helistasid nad hädaabinumbril 112 ja teatasid, et vajavad abi.

Jõhvi politseijaoskonna politseikapten Annika Elm selgitas, et eksinud inimeste teadetele reageerib politsei alati väga tõsiselt ja lisajõududega. "Sündmuskohal hindame esiti olukorda ning otsustame, kas kaasame otsingutesse ka vabatahtlikud, drooni, kopteri või teenistuskoerad. Sel korral otsustasime otsingutesse kohe kaasata koerajuhi koos koeraga, sest naiste kadumisest oli veel vähe aega möödas ja nende jälg veel nii-öelda värske. Teenistuskoer Nitro võttis kiiresti metsas jälje üles ning juhatas koerajuhi Tarmo Nukka läbi rägastiku eksinud naisteni, kellega oli kõik korras," ütles Elm.

Ta lisas, et eakad naised käitusid ainuõigelt, helistades kohe hädaabinumbrile 112, kui olid mõistnud, et ei pruugi iseseisvalt metsast väljapääsu leida. "Kiire teavitamine aitab ka meil rutem metsa eksinud inimesed leida," selgitas politseikapten.

Annika Elm nentis, et seenehooaeg on alanud ja sel aastal on politsei üle Eesti saanud juba mõningaid teateid metsa eksinud inimeste kohta. "Meil on hea meel, et inimesed politseile teada annavad, kui mõistavad, et on kodutee kaotanud. Ka kõige tuttavamasse metsatukka on võimalik ära eksida ja seepärast on oluline metsa minnes lisaks korvikesele ja seenenoale kaasa võtta laetud mobiiltelefon, taskulamp, tikud, joogivett ja süüa," rääkis politseinik.

Ta lisas, et ka sel korral olid metsa eksinud naiste korvid seeni täis, aga paraku ei olnud nad arvestanud sellega, et võivad metsas viibida kauem, kui plaanitud, ega olnud seetõttu vett ega toidumoona kaasa võtnud. "Positiivne on aga see, et naistel olid kaasas täis laetud akudega mobiiltelefonid, millega nad said abi kutsuda ning pidevalt politseinikega kontaktis olla," ütles Annika Elm.

Seotud lood
23.07.2020 25.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto