P, 5.02.2023

Eesti meistriteks maastikurattasõidus tulid Peeter Pruus ja Mari-Liis Mõttus

Andres Pulver
, ajakirjanik
Eesti meistriteks maastikurattasõidus tulid Peeter Pruus ja Mari-Liis Mõttus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti meistrid selgitati 71 kilomeetri pikkusel XXL-sõidul.
Eesti meistrid selgitati 71 kilomeetri pikkusel XXL-sõidul. Foto: Adam Illingworth

Täna toimunud Bosch Eesti maastikurattasarja rattamaratoni teisel etapil, Škoda Laagri 20. Rakke rattamaratonil selgusid Eesti meistrid 71 kilomeetri pikkusel XXL-sõidul.

Samuti pakkus põnevust 48 kilomeetri pikkune põhisõit. Eri võistlusdistantsidel läks rajale üle 750 sõitja, lisaks lustis ligi 150 last lastesõitudes.

Meestest sõitis end Eesti meistriks juba kolmandat aastat järjest Peeter Pruus (Torpado Südtirol) ajaga 2.38.17,6. Teisena lõpetas Gert Jõeäär (Veloplus) lõpuajaga 2.40.41,0 ja kolmandana ületas finišijoone Peeter Tarvis (Veloplus) ajaga 2.41.00,8. Esikuuikusse sõitsid end ka Josten Vaidem (Fixus) 2.41.12,8, Toomas Lepik (Astro Baltics) 2.42.27,6 ja Martin Loo 2.42.38,7.

Eesti meister Peeter Pruus.
Eesti meister Peeter Pruus. Foto: Adam Illingworth

"Ei olnud endas üldse kindel, aga üritasin kohe alguses tempot peal hoida. Emumäele jõudes panin kohe gaasi põhja ning saime Gerdiga kahekesi minema. Vahepunkti jõudes oli Gert väikese vahega maas, järgmisel pikal tõusul jätsin ta aga põhimõtteliselt maha. Korra kahtlesin selles, kuna kiired osad olid tulemas ning ei teadnud, mis siis saama hakkab. Aga hoidsin peal nii palju, kui oli," kirjeldas sõitu kolmekordne Eesti meister Peeter Pruus. "Rada oli kindlasti aeglasem, kui ta oleks kuivaga olnud. Aga vihm tegi jälle raja tunduvalt raskemaks. Mullastel ja metsateedel ei veere üldse, tunne on selline, et üldse ei liigukski. Üldkokkuvõttes olen ikka väga läbi omadega," sõnas Pruus, kes oli tänase tulemusega väga rahul.

Naistest krooniti veenva edumaaga meistriks Mari-Liis Mõttus (Haanja Rattaklubi) lõpuajaga 3.02.03,8. Teise koha hõivas Janelle Uibokand (Sportland Bottecchia Team), ületades finišijoone ajaga 3.08.40,1 ning kolmandaks tuli Greete Steinburg (Spordiklubi Rakke Naiskond) ajaga 3.10.43,9. Nendele järgnesid Mae Lang (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi) ajaga 3.17.00,1, Maaris Meier (Miranda Factory Team) 3.17.52,1 ja Merilin Metsalu (A&T Sport Aducco) 3.18.43,1.

Eesti meister Mari-Liis Mõttus.
Eesti meister Mari-Liis Mõttus. Foto: Adam Illingworth

Juba hea sõiduga alustanud Mari-Liis Mõttus sõnas, et maratonil ei saa kunagi kindel olla, milliseks sõit kujuneb. "Juba 10 kilomeetrit enne lõppu oli aga tunne, et vist tuleb võit koju. Ega ma poleks seda ilma meesteta ära teinud. Meil oli selline mõnus punt koos, tegime omavahel tööd. Isegi vahepeal sattusin sinna ette, et tööd teha. Arvan, et täitsa üksi oleks vast natuke keeruline olnud," lausus Mõttus, kes plaanib praeguse seisuga oktoobris Tšehhis maailmakarika etappidel ja Leogangis MM-il osaleda.

48 kilomeetri pikkuse põhisõidu parimaks sõitis end meestest Taavi Kannimäe (Team Antsla) lõpuajaga 2.00.29,6. Teise koha sõitis välja meeskonnakaaslane Viljar Kannimäe (Team Antsla) ajaga 2.00.50,0. Kolmandana ületas finišijoone Lauri Tamm (Veloplus) 2.02.12,9.

Naistest võidutses põhisõidus Maris Kaarjärv (Spordiklubi Rakke Naiskond) lõpuajaga 2.23.04,5. Teise koha hõivas Krista Karing (RedBike Naised) ajaga 2.34.27,9 ja kolmandana lõpetas Õnne-Liina Jakobson (MTÜ Spordiselts) ajaga 2.34.58,7.

Noorte- ja matkasõidu 19-kilomeetrise raja läbisid kõige kiiremini Matthias Mõttus (Haanja Rattaklubi) ajaga 48.13,8 ja Annabrit Prants (Spordipartner Racing Girls) 54.12,9. Sarja liidritena jätkavad tänased võitjad.

Bosch Eesti maastikurattasarja üldliidriks tõusis täna meeste arvestuses Peeter Pruus ja naiste seas Janelle Uibokand. Võistkondlikult asub juhtpositsioonil Veloplus ja naiskondadest Spordiklubi Rakke Naiskond.

Juba 20 aastat Rakke rattamaratoni peakorraldaja ja rajameister olnud Enno Eilo sõnul võib juubelisõitu igati õnnestunuks lugeda. "Eks riigi meistrivõistluste korraldamine ole suur au ning juubeli tähistamiseks igati soliidne võimalus. Eriti suur rõõm oli näha, et tänane ilus suveilm meelitas rajale nii suure hulga rattureid ja pealtvaatajaid. Ka raja osas võime igati rahule jääda – kui 48-kilomeetrine rada oli sõitjatele enam-vähem tuttav, siis XXL-i oma pakkus kindlasti uusi väljakutseid," ütles Eilo rõõmustades.

Märksõnad
Tagasi üles