, ajakirjanik
Seiklusspordivõistlus Ace Xdream Porkunis.
Seiklusspordivõistlus Ace Xdream Porkunis. Foto: Ain Liiva

Ekstreemsportlased vallutasid Porkuni.

Laupäeval möllasid Porkuni järvedes ja ümbruskonna metsades mitusada ekstreemsportlast, kes osalesid sarja Ace Xdream teisel osavõistlusel. Kokku osales 115 kolmeliikmelist võistkonda kolmes tugevusklassis. Võistlus kujutas endast ekstreemsetes oludes orienteerumist, liigelda tuli nii joostes, jalgrattaga kui ka kanuuga. Kanuusõitu sai kohati asendada ujumise või jooksuga. Lisaks olid rajal mitmesugused lisaülesanded, nii tuli näiteks Porkuni hüppetorni ülemiselt tasandilt järve hüpata. Põhiklassis võistlesid teiste seas ka orienteerujana tuntud Rakvere ametikooli direktor Kuno Rooba (võistkonnaga RR Siplased 9. koht, segavõistkondadest 2. koht), endine tippjalgpallur Raio Piiroja (võistkonnaga Väsimatud 22. koht) ja laskesuusataja Johanna Talihärm (võistkonnaga Compressport 13. koht, segavõistkondadest 3. koht).