L, 10.12.2022

Paari nädala pärast aeguvad eriolukorra tõttu pikendatud tervisetõendid ja teooriaeksamid

Katrin Uuspõld
, ajakirjanik
Paari nädala pärast aeguvad eriolukorra tõttu pikendatud tervisetõendid ja teooriaeksamid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kui tervisetõendi kehtivus lõppeb, siis peatub ka juhtimisõigus ning sõidukit juhtida ei tohi.
Kui tervisetõendi kehtivus lõppeb, siis peatub ka juhtimisõigus ning sõidukit juhtida ei tohi. Foto: Konstantin Sednev

Eriolukorra ajal lõppes ligi 12 000 mootorsõidukijuhi tervisetõendi ning 840 teooriaeksami kehtivus. Tähtaegu pikendati kuni 18. augustini.

Kui tervisetõendi kehtivus lõppeb, siis peatub ka juhtimisõigus ning sõidukit juhtida ei tohi. Tervisetõendi kehtivuse uuendamiseks tuleb eelnevalt täita enda kohta tervisedeklaratsioon patsiendiportaalis www.digilugu.ee ja seejärel pöörduda tervisekontrolli tegija, näiteks perearsti poole. E-tervisetõendi väljastamisel jõuab see automaatselt liiklusregistrisse, seega ei pea uue tervisetõendi esitamiseks maanteeameti teenindusbürood külastama ja juhtimisõigus ei peatu.

18. augustil lõppeb 14 576 tervisetõendi kehtivus. Enda tõendi kehtivust saab lasta kontrollida oma perearstil või maanteeameti e-teeninduses.

Kui aeguma hakkab teooriaeksami kehtivus, siis tuleb enne 17. augustit registreerida end sõidueksamile, vastasel juhul tuleb hiljem teha uus teoorieksam. Teooriaeksam kehtib ka siis, kui registreeritud sõidueksam toimub pärast 18. augustit.

Oluline on teada, et kui soovitakse sõidueksami aega muuta peale 18. augustit, siis uuesti sõidueksamile registreerimise hetkel kontrollitakse taas teooriaeksami kehtivust. Kui teooriaeksamist on sel hetkel möödas rohkem kui 12 kuud, tuleb end uuesti teooriaeksamile registreerida.

Märksõnad
Tagasi üles