R, 24.03.2023

Muinsuskaitseameti aastapreemiatele saab homme viimast päeva esitada kandidaate

Piret Saul-Gorodilov
Muinsuskaitseameti aastapreemiatele saab homme viimast päeva esitada kandidaate
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Reedel on viimane päev muinsuskaitseametile tänavuste aastapreemiate kandidaatide välja pakkumiseks.
Reedel on viimane päev muinsuskaitseametile tänavuste aastapreemiate kandidaatide välja pakkumiseks. Foto: Aron Urb

Kandidaate saab esitada üheksas kategoorias. Aastapreemiad antakse kätte oktoobris, muinsuskaitseameti sünnipäeval toimuval tänupeol.

Uuendusena saavad tänavu kandidaate esitada kõik soovijad. Viimastel aastatel on oluliselt kasvanud huvi kultuuripärandi vastu, samuti aktiivsete elanike hulk kogukondades.

Kandidaadiks saab esitada restaureeritud, taastatud või ehitatud objekte, mis on juba valminud või valmivad vahemikus 1.08.2019–31.08.2020 ning ei ole varem muinsuskaitseametilt tunnustust saanud. Kahtluse korral, kas esitatav mälestis asub muinsuskaitsealal või mitte, saab seda kontrollida kultuurimälestiste registrist.

Samuti võib kandidaadiks esitada muinsuskaitse valdkonnas aktiivselt tegutsenud isikuid, kollektiive või kogukondi, kes võivad olla varasematel aastatel tunnustuse pälvinud. Kandidaadi esitamiseks tuleb täita muinsuskaitseameti kodulehel olev vorm. Möödunud aastal pälvis muinsuskaitseameti tunnustuse pärandihoidja kategoorias Rakvere aktiivne ja hooliv linnakodanik Koidu Jurman.

Märksõnad
Tagasi üles