Ebavere maastikutriatloni võidumees oli Marti Alt

, tegevtoimetaja kohusetäitja
Marti Alt (ees) ja Mikk Mets Ebavere triatloni jooksurajal viimaseid jõupingutusi tegemas. Tihedat konkurentsi pakus neile lõpus Madis Rouhijainen. Foto: Kristel Kitsing

Väike-Maarja vallas kahekümnendat aastat korraldatud Eesti ühel omanäolisemal triatlonivõistlusel Ebavere Kange saavutas põhidistantsil esikoha Marti Alt.

Mullu teise kohaga leppima pidanud noormehe kannul jõudsid peaaegu koos finišisse Mikk Mets ja Madis Rouhijainen.

Võitja edu kahe jälitaja ees oli lõpuks viis sekundit, kuid teise koha omanikku Metsa ja kolmandaks jäänud Rouhijainenit lahutas vaid kaks sekundikümnendikku.

Neljanda koha teenis tiitlikaitsja rollis starti tulnud Ivar Vaab, kellel kogunes kaotust võitjale lõpuks üks minut ja 15 sekundit.

Omavalitsuse tõeline raudmees ja sportlik eeskuju, selle aasta alguses kahekordseks sisesõudmise maailmameistriks kroonitud 60-aastane Ants Einsalu saavutas üldarvestuses kaheksanda koha, ent seljatas vähemalt kaheminutilise vahega kõik konkurendid üle 45-aastaste meeste klassis.

Väike-Maarja päritolu või omavalitsusega seotud inimestele mõeldud Ebavere Kange triatloni lühidistantsil olid kiireimad Triin Kull ja Pert-Erik Purge. Kahel võistlusmaal lõpetas tänavuse jõuproovi kokku 136 osalejat.