Sisukord
Uudised
Paberleht

Seenelistel ja marjulistel tuleb kaitseväe harjutusaladel olla tähelepanelik

1 min lugemist
Kaitseväe harjutusaladele sattudes peab hoolsalt jälgima ümbruses toimuvat. FOTO: mil.ee

Kaitsevägi tuletab harjutusväljadel marjul ja seenel käivatele inimestele meelde, et turvalisuse huvides tuleb järgida väljaõppealadel kehtivaid ohutusnõudeid ning liikumispiiranguid.

Kaitsevägi ja Kaitseliit korraldavad harjutusaladel väljaõpet aasta läbi, mis tähendab, et ka suvel ja sügisel, mil inimesed lähevad rohkem metsa nii seeni ja marju korjama kui ka matkama ning looduses vaba aega veetma, võivad kehtida harjutusaladel väljaõppetegevuse tõttu liikumispiirangud. Kui väljaõpet ei toimu, ei takista kaitsevägi harjutusväljadel liikumist.

Vältimaks inimeste juhuslikku sattumist kaitseväe harjutusväljadele, on harjutusalade piirid tähistatud valge-punase- või kollase-punasetriibuliste postidega. Igal postil on väike must nool, mis osutab harjutusala suunas. Osale piiripostidele on lisatud ka silt, et tegemist on treeningualaga. Siltidel on olemas ka vastava harjutusvälja kontakttelefon. Eraldi on näha ka hoiatusmärke üksuse treeningala kirjaga.

Laskmiste, lõhkamiste ja muu eluohtliku tegevuse ajaks heisatakse kaitseväe harjutusväljade lipumastidesse punased lipud, suletakse sissesõiduteedel olevad tõkkepuud ning vajadusel paigutatakse maastikule julgestusmeeskonnad, kelle korraldusi tuleb ohutuse tagamise eesmärgil täita.

Harjutusväljade sissesõiduteede juures olevatel infotahvlitel on lisaks kontakttelefoninumbrile kirjas, millal harjutusväljal tegevus toimub ja kas see võib olla ohtlik. Samuti edastatakse harjutusväljadel toimuva väljaõppe kohta infot kohalikele omavalitsustele ning kogu oluline info on alati nähtav ka internetis.

Seotud lood
06.08.2020 08.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto