Kümme aastat suurtormist: kirik kaotas torni, rannakülad lõigati muust maailmast ära

8. august 2010: Väike-Maarjas kukkus kiriku tornikiiver kabelimajale ja purustas selle katuse. FOTO: Meelis Meilbaum

Pühapäev, 8. august 2010. Eestis möllas kuumalaine. Päev varem oli Kundas 34,2 ja Väike-Maarjas 34,3 kraadi sooja. Rahvas nautis Viru Folki ja ootas Haydamaki etteastet. Samal õhtul tabas maakonda enneolematu torm, mis muude pahanduste kõrval lükkas ümber Väike-Maarja kiriku torni.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Virumaa Teataja ajakirjanikud olid suvepäevadel, ainult Andres Pulver tegi kasulikku ja meeldivat korraga ning kajastas Viru Folki. Tundus olevat väga rahulik päev keset hapukurgihooaega, juhtkonna loal polnud sel konkreetsel nädalavahetusel isegi mitte valvetoimetajat ametis. Aga kell 21.54 ilmus Virumaa Teataja veebilehele uudis pealkirjaga "Virumaal möllab taas torm".

"Jõudsime suvepäevadelt tagasi ja läksin Rakveres poodi," meenutas ajakirjanik Eva Klaas. "Selle lühikese aja jooksul läks väga pimedaks. Kodus tegin arvuti lahti ja kohe hakkasid tulema teated suurtest tormikahjudest. Minul oli elekter alles, paljudel kolleegidel aga mitte, ja nii juhtus, et mina hakkasin artiklit kirjutama ja seda jooksvalt täiendama."

07.08.2020 11.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto