R, 2.06.2023

Punkar, kellest võinuks tulla hokitäht

Margus Martin
, tegevtoimetaja kohusetäitja
Facebook Twitter
Comments
Justkui nelja musketäri filmist välja astunud neli punkarit: Üllar Saaremäe (vasakult) koos kamraadide Pungi-Uno (Uno Laur), suure Uno (Uno Toimla) ja Mart Niinestega. Naljaviluks lõid mehed isegi musketäride laulu lahti.
Justkui nelja musketäri filmist välja astunud neli punkarit: Üllar Saaremäe (vasakult) koos kamraadide Pungi-Uno (Uno Laur), suure Uno (Uno Toimla) ja Mart Niinestega. Naljaviluks lõid mehed isegi musketäride laulu lahti. Foto: Ain Liiva

Riigikogu liige. Näitleja ja lavastaja. Punkar. Bändi kisakõri. Peagi kaheaastaste kaksikute Eirini ja Freia ning täiskasvanud tütre Marii Ingriini ja poja Karl Roberti isa. Kohtla-Nõmmel sündinud ja kasvanud. Lihtsalt nõmmekas, nagu ütleb enda kohta Üllar Saaremäe.

Lapsepõlve mängumaal

Virumaa Teataja suvesari viib lugejad tänavu seiklema maakonnas tuntud inimeste lapsepõlveradadele ja jutustab nende noorpõlveseiklustest. Sarja selles osas rändame Üllar Saaremäega kunagises kaevandusasulas Kohtla-Nõmmel.

Teisipäeval Rakvere teatri juurest Ida-Virumaale Kohtla-Nõmme poole liikuma asudes nendib Üllar Saaremäe, et ta pole sünnipaigas pikka aega käinud. “Niisama nagu ei ole põhjust minna ja nostalgitseda,” lausub ta. “Einoh, eks seda on ka tehtud, aga et lihtsalt niisama sõidaks Kohtla-Nõmmele – sellist pulli ei ole enne tänast ammu juhtunud. Olen juba kolmkümmend aastat ära, kuigi käisin kogu aeg, kui ema ja vend veel elasid. Praegu ei ole seal enam kedagi peale mõne vana punkarist tuttava, kes aeg-ajalt helistab. Tädi on samuti, aga tema elab Kohtla-Järvel.”

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles