Saada filmiteos! Rakvere gümnaasiumi filmifestival heidab pilgu peeglisse

Anu Viita-Neuhaus
, ajakirjanik
Copy
2020. aasta võitja. Publiku lemmiku tiitli ja tudengikategooria esikoha saavutas Balti meedia- ja filmikoolis vändatud lastefilm "Karm liin". Esikohafilmi tootmisassistent Merili Laur ütles võidufilmi kohta, et film räägib hoolimisest, sõprusest, aga ka võimuvõitlusest. 
2020. aasta võitja. Publiku lemmiku tiitli ja tudengikategooria esikoha saavutas Balti meedia- ja filmikoolis vändatud lastefilm "Karm liin". Esikohafilmi tootmisassistent Merili Laur ütles võidufilmi kohta, et film räägib hoolimisest, sõprusest, aga ka võimuvõitlusest. Foto: Ain Liiva

Rakvere gümnaasiumi filmifestival kutsub taas noori filmitegijaid saatma festivalile oma lühifilme. Festivalist osavõtjad jagatakse kahte kategooriasse: kuni 19-aastased õpilased ning kuni 26-aastased tudengid.

Osalejate kuni 20-minutilisi lühifilme on võimalik saata kuni 1. detsembri südaööni. Filmi sisu ja žanri osas on noortele filmikunstnikele jäetud vabad käed. Festivalile on oodatud võõrkeelsed filmid, kuid sellisel juhul peavad olema filmile lisatud eestikeelsed subtiitrid. Saadetud filme hindab eelžürii, kelle valiku põhjal pääsevad finaali mõlemast kategooriast viis filmi. Finaali pääsenud filmide hulgast valib professionaalne põhižürii kummagi kategooria parima, kes saavad tunnustatud väärt auhindadega.

2021. aasta Rakvere gümnaasiumi filmifestivali värsketeks eestvedajateks on Emily Põdra, Katriin Toome ja Kristin Lepp.

Emily Põdra rääkis, et ootab põnevusega, kuidas esimene filmifestival peakorraldajatena kulgeb! "On näha suurt ootust ja sära meie meeskonnaliikmete silmis, mis teeb südame kohe soojaks, sest eesmärk on ju teha midagi toredat kõigile – osalejatele, vaatajatele ja meile endile," sõnas Toome. 

Selleaastase Rakvere gümnaasiumi filmifestivali teemaks on "Reflexio ehk peegeldus", millest lähtub meeskond lavastusliku poole korraldamisel.

Kristin Lepp ütles, et nagu kõik kunstivaldkonnad, annavad ka filmid võimaluse peegeldada enda visioone ja väärtusi läbi loomingu. "Usun, et just peegel on see, mis teab inimest kõige paremini, olenemata sellest kas pilt meeldib või mitte. Iga meeskonnaliige on just nagu kild peeglist ning oma tööga anname me kõik kokku tervikpildi filmifestivalist!," lausus Lepp.

Rakvere gümnaasiumi filmifestival on Eesti suurim noortelt noortele korraldatav filmifestival, mille ajalugu ulatub 2000ndatesse aastatesse. Võrreldes festivali algusaastatega, on selle vaatajas- ja osalejaskond mitmekordselt kasvanud, küündides külastajate arvuga pooletuhandeni.

2020. aastal elas otseülekande vahendusel Rakvere gümnaasiumi filmifestivalile kaasa üle 1500 filmigurmaani.

2021. aasta filmifestival algab 1. veebruaril ning lõpeb 6. veebruaril toimuva finaalõhtuga.

Rohkem infot filmifestivali kohta leiab Rakvere gümnaasiumi filmifestivali kodulehelt ning sotsiaalmeediakanalitest.

Tagasi üles