T, 30.05.2023

Tapa Linna Orkester tõi rahva välja

Eva Klaas
, suvereporter
Facebook Twitter
Comments
Tapa Linna Orkester andis kultuurikoja hoovis kontserdi.
Tapa Linna Orkester andis kultuurikoja hoovis kontserdi. Foto: Eva Klaas

Läinud nädalalõpul toimunud Tapa linnapäevade üheks rahvarohkemaks ürituseks kujunes Tapa Linna Orkestri suvekontsert, mis tõi kultuurikoja hoovi sadu inimesi.

“Me teadsime, et Tapal on hea publik, kuid natuke siiski kahtlesime, kas suudame selle suure platsi rahvaga ära täita,” kõneles Tapa Linna Orkestri dirigent Priit Rusalepp, kes märkis, et kuigi orkestril on kahekümne tegutsemisaasta jooksul olnud palju esinemisi, pole kodupublikule eraldi suvekontserti seni antudki.

Orkestri koosseisus musitseerisid suvekontserdil ka külalismängijad Leedust, solistina astus üles Tapalt pärit laulja Siret Tuula ning kava sidus tervikuks konferansjee Jürgen Gansen.

Priit Rusalepp kõneles, et paar aastat tagasi kavandas orkester kontserdireisi Peterburi, kuid see jäi mitme kehva asjaolu kokkulangemise tõttu ära. Kuna mängijad olid oma aja planeerimisel Peterburi sõiduga juba arvestanud ning soovisid reisida ja mujal esineda, hakkas Rusalepp otsima teisi võimalusi. Sõber Leedust tuli talle appi: aitas korraldada Tapa Linna Orkestrile reisi koos esinemistega väga lühikese etteteatamisajaga.

Kuigi orkestril on kahekümne tegutsemisaasta jooksul olnud palju esinemisi, pole kodupublikule eraldi suvekontserti seni antudki.

Rusalepp omakorda kutsus tänutäheks Panevėžysi muusikuid Tapale linnapäevadele ja teistsugust kogemust saama ning nii täienesidki suvekontserdi ajaks Tapa Linna Orkestri read nelja külalispillimängija võrra.

“Kui tavaliselt on alati orkestri suurematel kontsertidel ka repertuaariga kavaleht tehtud, siis seekord kardeti, et rahvas ehmub pikast nimekirjast ära,” naljatles üks kontserdikülastaja, kes veidi orkestri tegemistega kursis oli. Inimesi ei tundunud aga kontserdi ligi kahetunnine pikkus häirivat ning esinejatelt meelitati välja lisalugugi.

Kui uuenenud Tapa kultuurikoja avamispidustused mullu sügisel välja arvata, polnud kultuurikoja hoovis seni veel suuremaid üritusi toimunud. Kesklinna ümberehitustööde käigus valmis plats ise küll üleeelmisel aastal, kuid sellele järgnes kohe kultuurikoja ümberehitus, mistõttu oli hoone ümbrus rahvale suletud.

Nii oli Tapa Linna Orkestril au muu hulgas uus peokoht nii-öelda sisse mängida.

Suvekontserdil astus solistina üles Siret Tuula.
Suvekontserdil astus solistina üles Siret Tuula. Foto: Eva Klaas
Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles