R, 9.12.2022

Algas konkurss Lennart Meri Veelinnurahva rahastu stipendiumile

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Algas konkurss Lennart Meri Veelinnurahva rahastu stipendiumile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Stipendiumile saavad kandideerida kuni 33-aastased noored.
Stipendiumile saavad kandideerida kuni 33-aastased noored. Foto: Fenno-ugria

MTÜ Fenno-Ugria Asutus kuulutab välja 2020. aasta Lennart Meri Veelinnurahva rahastu stipendiumikonkursi.

Lennart Meri Veelinnurahva rahastu stipendiumile saavad kandideerida kuni 33-aastased noored,  kes on paistnud silma loomingulisuse ja üldkasuliku tegevusega soome-ugri rahvaste hüvanguks.

Stipendiumi saamiseks tuleb taotlejal esitada vabas vormis avaldus koos ülevaatega oma erialatööst ja ühiskondlikust tegevusest ning vähemalt üks soovitus. 

Eesti keeleteadlase ja Fenno-Ugria juhatuse liikme Tõnu Seilenthali 2007. aastal eraisikute annetuste toel loodud rahastu eesmärk on jäädvustada väljapaistva riigimehe ja soome-ugri rahvaste uurija Lennart Meri mälestust ning toetada noorte loomingulist tegevust ja kodanikualgatusi soome-ugri rahvaste hüvanguks.

Stipendiumitaotlused koos lisamaterjalidega tuleb saata hiljemalt 15. septembriks digiallkirjastatult meiliaadressil juhatus@fennougria.ee. Veelinnurahva stipendiumi suurus on 500 eurot. Stipendiumi ühele või enamale noorele määrab rahastu viieliikmeline nõukogu, lähtudes taotleja erialalisest edukusest ja tema üldkasulikust tegevusest. Stipendiumi saaja kuulutatakse välja oktoobrikuus hõimupäevade ajal.

Esimese stipendiumi sai 2012. aastal rahvamuusik, muusika- ja tantsuõpetaja Leanne Barbo, kes on käinud korduvalt Vadjamaal vadja keele ja kultuuri suvelaagris õpetamas vadja pärimust ning algatanud muid loomingulisi projekte. 2013. aasta stipendiaat oli Karjala kodanikuaktivist Aleksei Tsõkarev. 2014. aastal pälvis stipendiumi soome-ugri kultuuripealinna Bõgõ korraldaja Julia Nikitina. 2016. aastal tunnustati stipendiumiga pärimusmuusik Karoliina Kreintaali loomingulist tegevust. 2018. aastal pälvis preemia udmurdi folklorist, ansambli AR-GOD liige ja Eesti kirjandusmuuseumi teadur Nikolai Anisimov.

Märksõnad
Tagasi üles