Sisukord
Uudised
Paberleht

Koroonaviiruse testimispunktis on nakatumise tõenäosus nullilähedane

2 min lugemist
Koroonaviiruse proovi andjaid instrueeritakse, et nad kannaksid näomaske ja siseneksid polikliinikusse punase ukse kaudu. FOTO: Vladislav Musakko

Rakveres võetakse koroonaviiruse proove polikliiniku teisel korrusel. Samal korrusel käib arstide vastuvõtt ja samasse kabinetti, kus saab anda koroonaproovi, on patsientidel asja teistekski protseduurideks. Synlabi kinnitusel on testimispunktis nakatumine praktiliselt võimatu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Koroonaviiruse teise laine kartus on inimesed taas ärevile ajanud ja usinamalt ettevaatusabinõusid järgima pannud. Samuti on mõnevõrra suurenenud koroonaviiruse testide arv. Rakvere polikliinikus võetakse koroonaviiruse proove teisel korrusel, trepist minnes vasakut kätt. Samal korrusel teenindavad patsiente erialaarstid ning samas kabinetis võetakse ka üldproove.

Kõnealuses hoones ehk Rakvere polikliinikus perearstina töötav Rita Alanurm selgitas, et üldanalüüside andmine toimub hommikupoolsel ja koroonaviiruse testimine õhtusel ajal. “Kahe nii-öelda erineva testimisperioodi vahele jääb aeg, mil ruumid põhjalikult desinfitseeritakse,” ütles doktor Alanurm.

14.08.2020 18.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto