Sel aastal oli auhinnasaajaid kaheksa, kellest mitu on aidanud kaasa inimkaubanduse ja naistevastase vägivalla ennetamisele, samuti panustanud noorte teadlikkuse tõstmisse ja nende aitamisse.
Teiste vägivallaennetajate seas oli Lääne-Viru rakenduskõrgkooli sotsiaaltöö eriala vilistlane Rita Kaasik, kes on Jõgeva maakonnas ametis ohvriabitöötajana. Teda iseloomustatakse kui inimest, kes on alati valmis abivajajat nõu ja jõuga aitama.
“Rita Kaasik harib pidevalt noori, näiteks käib lastelaagrites rääkimas vägivallast, et anda noortele edasi teave ja oskused, kuidas selliseid olukordi ära tunda, neis toime tulla ning abi leida,” edastas justiitsministeerium.
Justiitsminister Raivo Aegi sõnul on auhinnasaajad suunanäitajad.
Lääne-Viru rakenduskõrgkooli meeskond rõõmustas vilistlase edu üle, kinnitades, et just asjatundliku ennetustööga on võimalik keerulisi juhtumeid oluliselt vähendada.
Kokku oli tänavu vägivallaennetuse auhinnale esitatud 36 kandidaati, kellest komisjon valis välja kaheksa.
Justiitsminister Raivo Aeg avaldas sotsiaalmeedias kahetsust, et komisjon määras vägivallaennetuse auhinna Mikk Pärnitsale.
Aeg kirjutas oma Facebooki leheküljel, et komisjon valis vägivallaennetuse auhinna saajateks inimesed, kes on ühel või teisel moel aidanud kaasa inimkaubanduse ja naistevastase vägivalla ennetamisele.
"Ma usun, et [Mikk] Pärnitsat vägivallaennetuse auhinna vääriliseks pidanud komisjon hindas tema ja Marianne Ubalehti panust seksuaalse ahistamise ja naistevastase vägivalla teadvustamise osas ühiskonnas. See on kahtlemata oluline, kuid see ei vabasta teda vastutusest käituda lugupidavalt ning ammugi mitte ei vabasta see teda hoidumast vägivallast Eesti perede vastu," kirjutas Aeg.