, tegevtoimetaja kohusetäitja
Martin Himma.
Martin Himma. Foto: Paul Poderat

Kuue riigi ligemale saja sportlase osavõtul tehti reedel Otepääl algust maailmakarikasarja etapiga rullsuusatamises, kus meeste hulgas on konkurentsis Porkunist sirgunud Martin Himma.

Avapäeval oli kavas klassikalises sõidutehnikas sprint, mille finaali jõudsid kaks Eesti ja kaks Norra sportlast.

Esikoha saavutas norralane Amund Korstaeth, talle järgnes parima eestlasena teisena Henri Roos ning kolmanda koha teenis taas Norra esindaja Eirik Mysen.

Teise eestlasena finaalikoha lunastanud Marko Kilp tuli algselt üle finišijoone küll teisel kohal, kuid langetati võistlusmääruste rikkumise tõttu hiljem neljandaks.

Ajasõidus, kus viie esimese sekka mahtus koguni neli Norra suusameest, näitas läänevirulane Martin Himma 1,2 kilomeetrit pikal rajal paremuselt kolmandat tulemust. Lõpuks jõudis ta välja poolfinaali, kuid sealt edasi finaali paraku enam mitte ning teenis kokkuvõttes seitsmenda koha.

Maailmakarikasarja etapp jätkub laupäeval Tartus Raadil 27 kilomeetrit pika ühisstardist vabatehnikasõiduga. Pühapäeval võisteldakse lõpetuseks Otepääl eraldistardist 10 (naised) ja 15 (mehed) kilomeetri klassikasõidus.