Šveitsi saalihoki superkarika põnevusfinaalist tuli Lääne-Virusse hõbe

, tegevtoimetaja kohusetäitja
Katrin Kivirand tegi oma senise sportlaskarjääri ühe tähtsaima etteaste, mängides Šveitsi saalihoki superkarika finaalis. Foto: Claudio Schwarz

Sellest hooajast Šveitsi naiste saalihoki kõrgliigaklubis Bern Burgdorf Wizards mängiv Katrin Kivirand tunnistas koos tiimikaaslastega pühapäeval Zürichis peetud superkarika finaalis kõige valusamal kombel, lisaajal, Kloten-Dietlikon Jetsi 7:6 paremust.

Matši esimesel kolmandikul kumbki naiskond väravaid ei löönud, teise kolmandiku järel juhtis Wizards 4:3 ning otsustava kolmandiku lõppedes olid tablool viiginumbrid 6:6.

Seejuures oli Vajangult sirgunud Eesti koondise kaitsja Kiviranna võistkonnal võimalus loetud sekundid enne normaalaja lõppu kohtumine enda kasuks pöörata, ent paraku üks-üks olukorras väravavahiga silmitsi seisnud ründaja puurilukku üle kavaldada ei suutnud.

Mõlemapoolsete võimalustega mängu lisaajal naeratas õnn Kloten-Dietlikon Jetsi naiskonnale - 7:6 võiduvärav sündis, kui lisaajast oli kulunud üks minut ja 42 sekundit.

Bern Burgdorfi Wizardsi naiskonna hooaeg algas Šveitsi superkarika hõbedaga.
Bern Burgdorfi Wizardsi naiskonna hooaeg algas Šveitsi superkarika hõbedaga. Foto: Claudio Schwarz

Nelja tugevama naiskonna superkarikaturniiri poolfinaalis, kus paarid valiti internetihääletuse teel, alistas 30-aastase Kiviranna tiim laupäeval Emmental Zollbrück Skorpioni võistkonna 6:5.

Kui tavapäraselt selgitavad superkarika võitja omavahel valitsev meister ja karikavõitja, siis sellel aastal pääsesid finaalturniirile eelmiste meistrivõistluste põhihooaja neli esimest tiimi, kuivõrd koroonapandeemia tõttu meistrit ei selgunud.

Tänavuste Šveitsi saalihoki meistrivõistluste avalöögi teevad Katrin Kivirand ja Bern Burgdorf Wizards 12. septembril.

Massiivne Šveitsi superkarika võitjatrofee mängiti sellel aastal välja publiku ees, kellel oli kohustus kanda maske. Foto: Claudio Schwarz