Sisukord
Virumaa Teataja
Paberleht

Turistid trügisid suvel maale

2 min lugemist
Katariina külalistemaja administraator Heli ütles, et suvi oli töine. FOTO: Ain Liiva

Majutusteenust pakkuvate asutuste külastusnumbrid sel suvel mullusteni ei küündinud, kusjuures maal tegutsevates majutuskohtades olid toad rohkem hõivatud kui linnas asuvates.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Üle riigi tuntust kogunud Rakvere Aqva spaa juht Roman Kusma tunnistas, et sel suvel jäi täitumus mullusele kindlasti alla. “Suve algus oli väga nutune,” sõnas ta. Kusma ütlust mööda läks külastatavus mingil määral paremaks suve keskel.

Täitumuse languse üheks põhjuseks pidas puhkekeskuse juht seda, et paljude riikide piirid olid kinni. “Venemaalt polnud üldse kedagi,” tõi Kusma näite. Samas kummutas ta väär­arusaama, et harilikult on idanaabri juurest palju tulijaid. “Tegelikult ei ole,” lausus Kusma, kelle andmetel on välisturistidest kõige suurem osakaal soomlastel. Rakverre tuli põhjanaabreid alles suve lõpus. Peamiselt külastasid suvel Aqva spaad eestlased ise. Siseturismi konkurentsist rääkides viitas Kusma Pärnu majutusasutustele, mis isegi tänavu hindu tõstsid. Tänu ilusale suvele ja mererannale oli see võimalik. “Meil olid tavapärased hinnad,” sõnas Kusma. “Mis tulevik toob, seda me täna ei tea,” lisas ta.

10.09.2020 12.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto