Rahvusooper Estonia toob Rakvere kultuurifestivalile "Luikede järve". Toomas Eduri uusredaktsioon ühendab kauni tantsuklassika ja armastatud loo romantikast, nõidusest ning võitlusest hea ja kurja vahel. Tulevase ürituse ootuses esitati täna linnavalitsuse saalis "Väikeste luikede tantsu".
Rahvusooper Estonia toob Rakvere kultuurifestivalile "Luikede järve". Toomas Eduri uusredaktsioon ühendab kauni tantsuklassika ja armastatud loo romantikast, nõidusest ning võitlusest hea ja kurja vahel. Tulevase ürituse ootuses esitati täna linnavalitsuse saalis "Väikeste luikede tantsu". Foto: Marianne Loorents

Täna päeval oli Rakvere linnavalitsuses eriline hetk. Nimeka helilooja, Rakvere kultuurifestivali patrooni Arvo Pärdi juubelipäeval kirjutati õhkõrnade sulgedega alla ühisleppele: Rakvere kultuurifestivalil esitab rahvusooper Estonia Pjotr Tšaikovski maailmakuulsat balletti "Luikede järv".

Rakvere on rahvusooperi artistidele proovikivi: kui Rakvere spordikeskuses kõlas eelmisel aastal ooper, siis novembris vallutavad halli peaaegu kõik Estonia tantsijad.