Koroonapositiivseid maakonda ei lisandunud

Ida regioonis ravitakse haiglaravi vajavaid koroonapositiivseid patsiente Ida-Viru keskhaiglas Kohtla-Järvel.

FOTO: Eero Vabamägi

Eestis möödunud ööpäeva jooksul analüüsitud 2178 koroonaviiruse testist osutus positiivseks 36, neist mitte ühtegi rahvastikuregistri andmetel Lääne-Viru maakonda registreeritud inimesel.

Enim uusi positiivseid testitulemusi laekus Ida-Virumaale (kaksteist), uute nakatunute arvu poolest järgnesid Harjumaa (kümme), Tartumaa (neli) ning Põlvamaa ja Saaremaa (kummaski üks). Kaheksal juhul puudus positiivse proovi andnuil rahvastikuregistris registreeritud elukoht.

Ida-Virumaale lisandunud tosina uue juhtumi puhul on kuuel juhul tegemist varasemate nakatunute lähikontaktsetega ja kuue nakatumisjuhtumi asjaolud on veel selgitamisel.

Ida regioonis on kaheksa aktiivset kollet, millest suurim on 57 haigestunuga Estonia kaevanduse kolle. Ühendkuningriigist sissetoodud koroonaviiruse koldega on seotud 16 ja Ojamaa kaevanduse koldega üheksa haigusjuhtu.

Kohtla-Järve töökoha koldega on seotud kuus inimest (neli inimest liikus nn tuttavate koldesse), Sillamäe töökoha koldega on seotud 17 inimest. Tutvuskonna koldes on tänahommikuse seisuga 23 haigestunut. Tammiku põhikooli koldes on kaheksa inimest. Ida regionaalosakonna jälgimisel on 485 inimest, kellest haigestunuid on 96.

Koroonaviiruse tõttu vajab Eestis haiglaravi 23 inimest, juhitaval hingamisel on neist kolm.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 26,94.

Tagasi üles
Back