R, 2.06.2023

Ulukeid hakatakse peletama valgusreflektorite abil

Piret Saul-Gorodilov
Facebook Twitter
Comments
Möödunud nädalal paigaldasid jahimehed Raadi Gaver (kollases helkurvestis) ja Jaan Villak Pajusti jahtkonna alale esimesed maanteedelt ulukite peletuseks mõeldud valgusreflektorid.
Möödunud nädalal paigaldasid jahimehed Raadi Gaver (kollases helkurvestis) ja Jaan Villak Pajusti jahtkonna alale esimesed maanteedelt ulukite peletuseks mõeldud valgusreflektorid. Foto: Erakogu

Möödunud nädalal paigaldasid Pajusti Jahiseltsi liikmed Lääne-Virumaa teedele esimesed valgusreflektorid, mis vähendavad ulukitega seotud liiklusõnnetuste toimumise võimalust. Eesti Jahimeeste Seltsi algatatud projekti eesmärk on vähendada loomade hukkumist liiklusõnnetustes.

Loomad ei taju samasuguseid hoiatusi nagu roolikeerajad, seega võeti Eestis värskelt kasutusele ulukipeletusreflektorid, mis mõjuvad loomadele nägemismeele kaudu. “Need on tegelikult nii ulukite kui ka liiklejate turvalisuse mõttes olulised,” rääkis Rakvere Jahindusklubi tegevjuht Jaan Villak. “Metsloom on ju peremehetu vara ning keegi peale jahimehe temast ei hooli. Jääb auto alla, siis on peamine mure, et auto oleks terve ja ise viga ei saaks.”

Esimesed ulukipeletusreflektorid paigaldati Rakvere–Luige teele Kakumäe küla algusesse, Pajusti Jahiseltsi maadele.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles