Koolilõpetanud alustavad riigieksamite lisaeksamitega

Anu Viita-Neuhaus
, ajakirjanik
Copy
Alates laupäevast kuni 13. oktoobrini toimuvad 2019/2020. õppeaasta riigieksamite lisaeksamid ning eksameid saab teha viies linnas. Foto on illustratiivne.
Alates laupäevast kuni 13. oktoobrini toimuvad 2019/2020. õppeaasta riigieksamite lisaeksamid ning eksameid saab teha viies linnas. Foto on illustratiivne. Foto: Urmas Luik

Alates laupäevast kuni 13. oktoobrini toimuvad 2019/2020. õppeaasta riigieksamite lisaeksamid ning eksameid saab teha viies linnas, teiste seas Jõhvis. Jõhvi gümnaasiumi ruumides sooritavad 17 õpilast inglise keele riigieksamit ja tosin noort matemaatikaeksamit.

Haridus- ja noorteameti testide ja hindamise osakonna juhi Aimi Püüa sõnul otsustasid lisaeksamite kasuks tõenäoliselt need noored, kellel vastavat eksamit on edaspidi kõrgkooli sisseastumiseks tarvis. Enamik registreerunud eksaminandidest on kevadel kooli lõpetanud, vähesel määral on ka varasematel aastatel lõpetanuid.

"Enamik eesti keele ja matemaatika laia kursuse lisaeksamile registreerunutest soovib oma kevadist tulemust parandada, aga eesti keele teise keelena ja matemaatika kitsa kursuse eksamile registreerunutest on jälle suurem osa neid, kes kevadel eksamit ei sooritanud. Eksaminandidest 33 on otsustanud teha kolm riigieksamit, 216 valis kaks ja 564 ühe riigieksami," ütles Püüa.

Lisaeksamitele said kuni 17. juulini registreeruda 2019/2020. õppeaastal kooli lõpetanud noored, kes kevadel riigieksameid ei teinud või soovisid oma eksamitulemust parandada. Lisaks saavad sügisel riigieksameid teha eelmistel aastatel gümnaasiumi või kutseõppeasutuse lõpetanud isikud.

Inglise keele riigieksamit kevadel ei toimunud ja õpilased saavad seda sellel õppeaastal esimest korda sooritada.

Inglise keele eksamile registreerus 238 eksaminandi ja seda sooritavad õpilased Tallinnas, Tartus ja Jõhvis. 

Eesti keele riigieksami lisaeksam toimub 10. oktoobril ja eksamile registreerus 291 õpilast ning seda sooritavad noored pigem Tallinnas. 

Eksaminandid saavad oma eksamitulemused teada hiljemalt 10. novembriks.

Lisaeksameid korraldab haridus- ja noorteamet, õpilased võisid registreeruda eksamit tegema üle Eesti sobivasse kohta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles