Viru ringkond ei osale naiskodukaitse parima esmaabiandja tiitli püüdmisel

2018. aastal olid naiskodukaitse parimad esmaabiandjad Viru ringkonnast: Pärja Öun (vasakul), Krislyn Kitsing, Anneli Mikiver ja Piret Rehe.

FOTO: Kristel Kitsing

Naiskodukaitsjad selgitavad nädalavahetusel peetaval erialavõistlusel välja parimate teadmiste ja oskustega esmaabiandjad. Kuigi viimase võitluse võitsid Viru ringkonna naised, siis, sedakorda ei osaleta. 

Viru ringkonna naised peavad seekordse erialavõistlusest loobuma, sest osaletakse Kaitseliidu Kirde maakaitseringkonna õppusel Põhjakonn ja antakse oma energia selle raames toimuva Naiskodukaitse evakuatsiooniõppuse korraldamisse.

Naiskodukaitse üleeestiline esmaabi erialavõistlus peetakse laupäeval Põlvamaal, seitsmendat korda toimuvast võistlusest võtab osa 14 võistkonda. Üheks liikmeks igas võistkonnas on kodutütar. 

Ülesannete ja olukordade ettevalmistamisel olid naiskodukaitsjatele ja kaitseliitlastele abiks koostööpartnerid Kuperjanovi jalaväepataljonist ning Tartu tervishoiu kõrgkoolist.

Võistluste peakohtunik Kristel Pehk ütles, et võistlus on mahutatud ühele pikale päevale ning võistluspäev on tihe.

Päeva jooksul tuleb rajal läbida 14 punkti.

Naiskodukaitse esmaabi erialavõistlus toimub iga kahe aasta tagant.

Aastal 2018 oli korraldaja Tartu ringkond ning võitjaks tuli siis Viru ringkond.

Suurima punktiskoori saavutanud Viru ringkonna võistkonda kuulusid naiskodukaitsjad Pärja Õun, Piret Rehe, Anneli Mikiver ja kodutütar Krislyn Kitsing.

Edu võtmeks hindasid võitjad tookord pikaaegset koostööd koormusmatkadel ja esmaabi varasematel võistlustel.

Tagasi üles
Back