Avatakse Kohtla-Järve Innovatsioonifond

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Copy
Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol uus hoone avati Tallinnas kolm aastat tagasi.
Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol uus hoone avati Tallinnas kolm aastat tagasi. Foto: Sander Ilvest

Kohtla-Järve Innovatsioonifond toetab 20 000 euroga tulevikulahendusi.

5. oktoobril avatakse ettevõtlusnädala raames 20 000 euro suurune Kohtla-Järve Innovatsioonifond, mille on asutanud teadus- ja ärilinnak Tehnopol koostöös Kohtla-Järve linnavalitsusega. Fondiga toetatakse targa linna lahenduste rakendamist linnakeskkonnas.

Innovatsioonifondi eesmärgiks on toetada piirkonnas targa linna lahendusi loovaid ettevõtteid, mis linnakeskkonda kaasaegsemaks, sõbralikumaks ja säästlikumaks muudavad. Selleks korraldatakse innovatsioonikonkurss, mille võitjaid fond toetab. Esialgu on fondi suuruseks 20 000 eurot, kuid fondi suurendamiseks võetakse veel vastu toetusi ettevõtetelt ja asutustelt. Innovatsioonifondi tegevusi kaasrahastab Startup Estonia.

Kohtla-Järve kultuurikeskuses toimuval fondi avamistseremoonial astuvad üles äri- ja targa linna valdkonna eksperdid, kes aitavad mõtestada targa linna kontseptsiooni ning selle potentsiaali kohalikule elukeskkonnale. Toimuvad rühmadiskussioonid, leidmaks uudseid lahendusi, mida Kohtla-Järvel rakendada.

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol juhatuse liikme Indrek Orava sõnul toob fond kasu kogu kohalikule piirkonnale. "See on Tehnopoli võimalus jagada oma kogemust targa linna lahendusi loova ettevõtluse arendamisel ning pakkuda tuge ettevõtjate ja linna koostöö hoogustamiseks," rääkis Orav.

Kohtla-Järve linnavolikogu ja Ida-Viru ettevõtluskeskuse nõukogu esimees Riina Ivanova leiab, et Kohtla-Järve linnakeskkonda arendavate algatuste toetamine on hetkel väga prioriteetne. "Loodame, et innovatsioonifond saab meie linna andekate ja ettevõtlike inimeste ideede elluviimisel tõeliseks toeks ja veduriks," sõnas ta. Tehnopol Startup Inkubaatori Narva esinduse programmijuht Olga Kurdovskaja näeb Kohtla-Järvel suurt potentsiaali targaks linnaks arenemisel. 

Inimeste elukeskkonda mugavamaks muutvad ja ressursse säästvad targa linna lahendused on viimaste aastate jooksul jõudnud mitmesse linna. Heaks näiteks on Bercman Technologies'i nutikad ülekäigurajad, mis ohu korral hoiatavad nii jalakäijat kui ka autojuhti, Citynteli targa tänavavalgustuse lahendus, mis võimaldab elektrikulusid märkimisväärselt vähendada ning koguda olulist infot linnakeskkonna kohta, ning Starshipi pakirobotid, mis kontaktivaba pakitarnet pakuvad. Loodava innovatsioonifondiga aidatakse kaasa sama uudsete lahenduste tekkele ja rakendustele Kohtla-Järvel.

Tark linn on Tehnopoli üheks fookusvaldkonnaks olnud pisut vähem kui kümnendi. Tehnopoli eesmärk on aidata kaasa maailmatasemel tehnoloogiaettevõtete tekkele ja kasvule Eestis ning toetada nende laienemist välisturgudele. Selleks pakutakse terviklikku lahendust ärikinnisvarast kuni vajaduspõhiste äriarendusteenusteni kolmes fookusvaldkonnas: tark linn, rohetehnoloogia ja tervisetehnoloogia.

Tagasi üles