PRIA-s algas põllumajanduskindlustustoetuse taotluste vastuvõtt

Toetuse raames hüvitatakse 70 protsendi ulatuses põllumajandustootja saagi, loomade ja taimede kindlustusmaksed.

FOTO: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja

Täna, 30. septembril algas põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametis (PRIA) põllumajanduskindlustustoetuse taotluste vastuvõtt. Taotlusi saab esitada kuni 14. oktoobrini. Tegu on neljanda ja sel aastal juba teise taotlusvooruga.

PRIA arengutoetuste osakonna menetlusbüroo peaspetsialist Katrin Märss märkis, et eelmises voorus taotleti esimest korda põllumajanduskindlustustoetust saagi kindlustamiseks. "Tänase päeva seisuga on taotlejatele need toetused ka välja makstud. Rõõmustav on, et huvi antud toetuse vastu on tõusutrendis," ütles Märss.

Toetust antakse põllumajandustootjatele, et aidata neil toime tulla kõige levinumate riskidega, mis põllumajanduses esinevad. Toetuse raames hüvitatakse 70 protsendi ulatuses põllumajandustootja saagi, loomade ja taimede kindlustusmaksed. Toetust antakse üksnes nende kindlustuslepingute puhul, millega on hõlmatud sellise kahju hüvitamine, mille on põhjustanud ebasoodsad ilmastikuolud, looma- või taimehaigused, kahjurite levik või keskkonnajuhtumist tulenev majanduslik kahju.

Taotlusi saab esitada ainult elektrooniliselt e-PRIA kaudu. Taotluse avaldusele tuleb lisada ka kindlustuspakkumus.

Toetuse määramine ja taotluse rahuldamata jätmine otsustatakse PRIA-s hiljemalt 25. novembril.

Tagasi üles
Back