Sisukord
Uudised
Paberleht

Kohav keeletammik rikastus Helle Metslangi nimipuuga

2 min lugemist
Helle Metslangil jagub hoolt nii nimipuuhakatisele, eesti keele süntaksile, käänete funktsioonidele ja grammatikamuutustele kui ka keeleteadlaste järelkasvule. FOTO: Marianne Loorents

Ferdinand Johann Wiedemanni keeleauhinna keelepäeval andis tänavune laureaat Helle Metslang Väike-Maarja keeletammikus oma nimitammele kasvujõudu rammusa mulla ja tõhusa kastmisega.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tammepuud, mis haljendab Wiedemanni ühe mantlipärija Helle Metslangi auks, innustati sirguma regilauluga. “Kasva, kasva, tammekene, sirgu, sirge hiiepuuke, kerki rõõmuks eesti rahva, kosu rõõmuks eesti keele,” laulis tseremoonial Väike-Maarja gümnaasiumi tütarlastekoor.

“See on väga suur au, et mind on loetud selleks, kes eesti keele heaks on nii palju teinud, et mulle see maailmas haruldane auhind anda,” sõnas Helle Metslang. Teadlane tunnistas, et tal pole olnud mahti oma tehtule tagasi vaadata, sest ajahäda aina pitsitab ja tegemata tööd on kogu aeg kannul. “Olen vist võtnud natuke liiga palju asju teha,” lausus laureaat muiates.

02.10.2020 06.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto