Sisukord
112
Paberleht

Loksa külas hukkus liiklusõnnetuses 32-aastane mees

1 min lugemist

Täna enne kella 12 juhtus Tamsalu – Väike-Maarja teel avarii. Väike-Maarja poolt tulnud metsaveokile keeras Loksa teeristis ette Volkswagen Passat, mille juht, 32-aastane mees, hukkus.

Metsaveoki juht rääkis, et tema oli tulnud Väike-Maarja poolt, kui paremalt poolt, natuke allamäge mineva tee pealt oli sõitnud talle ette valge Volkswagen Passat. Veokijuht ütles, et ta oli lähenevat autot näinud ja hakanud pidurdama, aga siis oli olnud juba hilja – Passati juht oli sõitnud üldse millelegi reageerimata metsaveokile ette. Ka palgiveoki taga sõitnud autojuht kinnitas veokijuhi sõnu – Volkswagen sõitis pidurdamata ette.

Kokkupõrkes sai kannatada veoki esiosa ja sõiduauto külg.

Sõiduautot juhtinud 32-aastast meest püüdis kiirabi sündmuskohal elustada ja välja kutsuti ka päästekopter, kuid viis minutit enne kopteri saabumist meesterahvas suri.

Sündmuskohal viibinute sõnul oli hukkunud mees kohalik, kes oli oma hoovist vahetult enne õnnetust välja sõitnud.

Õnnetust pealt näinud põllumajandusliku mürgipritsimasina juht nentis, et taolist asja oma silmaga näha oli väga kohutav. Seda enam, et hukkunu oli olnud tema tuttav.

Politsei tegi kindlaks, et veokit juhtinud 55-aastane mees oli kaine. Sündmuskohal on liiklus häiritud ja korrakaitsjad on kohapeal juhte abistamas.  

Rakvere patrullitalituse välijuhi abi Tanel Liiv palub kõigil liiklusosalistel olla võimalikult tähelepanelik. "Olenemata sellest, mis manöövrit te teostate ning kas liigute pea- või kõrvalteel, tuleb alati olla tähelepanelik ja vajadusel korduvalt veenduda manöövri tegemise turvalisuses, et vältida halvimat. Parem on võtta manöövri teostamisel ajavaru, et turvaliselt koju jõuda," sõnas Liiv.

Juhtunu täpsemad asjaolud selgitatakse välja alustatud kriminaalmenetluse käigus.

Tänavu on Lääne-Virumaal juhtunud 43 inimkannatanuga liiklusõnnetust, milles on hukkunud kolm ja viga saanud 54 inimest.

Seotud lood
03.10.2020 07.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto