N, 2.02.2023

Rallivõitjad kaitsesid ühtlasi mullust tiitlit

Margus Martin
, tegevtoimetaja kohusetäitja
Rallivõitjad kaitsesid ühtlasi mullust tiitlit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Georg Gross ja Raigo Mõlder näitasid tänavusel Saaremaa rallil hoolimata nende Ford Fiesta WRC jukerdanud käigukastist konkurentidele jälle auto tagatulesid.
Georg Gross ja Raigo Mõlder näitasid tänavusel Saaremaa rallil hoolimata nende Ford Fiesta WRC jukerdanud käigukastist konkurentidele jälle auto tagatulesid. Foto: Alar Truu

Eesti autoralli meistrivõistluste otsustava etapi võitsid ja kindlustasid endale teist aastat riigi meistrikulla Georg Gross – Raigo Mõlder. Pealtnäha kerge võiduga kaasnes siiski omajagu pinget ja närvikulu.

Esikoha noppis rakverlane Gross juba neljandat aastat jutti, medalitest kolm viimast on tulnud koos saarlasest kaardilugeja Mõlderiga ja üks omakorda samast kandist pärit maailma tippsõitja Ott Tänaku kõrval legendi lugedes.

Ford Fiesta WRC autoga kihutavad tiimi OT Racing liikmed Gross ja Mõlder näitasid reedel ja laupäeval Saaremaa teedel toimunud võidukihutamisel parimat aega seitsmel kiiruskatsel üheksast. Seda hoolimata asjaolust, et alates teisest kiiruskatsest olid probleemid sõiduvahendi käigukastiga.

Ralli kokkuvõttes järgnesid teisena Volkswagen Polo GTI R5 autoga võistelnud Georg Linnamäe – Volodymir Korsia (+50,1), kes teenisid ühtlasi ühe katsevõidu ning saavutasid esikoha N4 ja R5 masinate ühisarvestuses (EMV2). Absoluutklassi kolmandad olid Ford Fiesta protomasinat ohjanud Egon Kaur – Silver Simm (+1.17,8).

Georg Gross tunnustas kogu OT Racingu tiimi ja Ott Tänaku isa Ivarit, kes olid teinud nende auto võidusõiduvalmis seadmise nimel ära tohutu töö. “Kujutan ette, et magamata öid oli neil kahe ralli, Rally Estonia ja Saaremaa ralli vahel väga palju, et see auto korda saada,” rääkis Gross. Kui muud asjad tehti ära oma tiimi jõududega, siis rallimasina mootor usaldati ülevaatamiseks ja remondiks Fordi tehasetiimi M-Sport hoole alla.

Paraku osutus just jõuallikas seekord rallimeeskonna peavalu põhjustajaks. “Põhimõtteliselt ralli esimesel katsel juba ülesõidu peal korraks ei tahtnud käigud lülituda, aga saime esimese katse siiski probleemivabalt ära sõita,” meenutas rakverlane. “Laupäevase teise kiiruskatse ajal hakkas käigukast juba ka katsel nöökima – esimeselt kuuendani tulid käigud ilusti ja viienda peale läks ka tagasi, aga neljandast alates oli vaja mitu korda panna, et käik alla lülitada. Lõpuks kaks-kolm korda panin, siis läksid ja vahepeal töötasid, aga päeva peale see probleem süvenes ning järjest rohkem hakkas tõrkuma.”

Mitmeid kurve me ei suutnudki enam õige käiguga läbi sõita, vaid läksime sellega, mis parasjagu oli sees.

Georg Gross, rallisõitja

Georg Grossi sõnul olid nad Raigo Mõlderiga toimuvat arvestades valmis selleks, et käigukast nii-öelda laiali laguneb. “Kui oleks kast päris laiali lennanud, siis poleks enam midagi teha olnud. Teine ja võibolla natukene reaalsem asi, mis võinuks juhtuda, oli see, et mingi käik oleks jäänud lihtsalt sisse,” märkis ta.

“Nägime kurja vaeva ja pingutasime nii palju kui võimalik, et vahet järgnevatega säilitada või pisut kasvatada juhuks, kui mingi käik oleks sisse jäänud. Viimasele katsele läksime täiesti hoidma, sest meil oli juba umbes minutiline edu. Võtsime easy’lt (ingl k kergelt – toim.) ja sõitsime puhtalt läbi, sest selleks ajaks nöökis käigukast päris kõvasti. Mitmeid kurve me ei suutnudki enam õige käiguga läbi sõita, vaid läksime sellega, mis parasjagu oli sees. Väga-väga pingeline ralli ja raskelt tuli, aga lõpp oli muidugi positiivne.”

Kolmel kodumaa pinnal saavutatud rallivõiduga kindlustasid Georg Gross ja Raigo Mõlder endale sama veenvalt aasta kokkuvõttes maksimumpunktidega Eesti meistri tiitli.

Hõbeda said Egon Kaur – Silver Simm ja pronksi Georg Linnamäe, kelle kaardilugejateks olid tänavu Tanel Kasesalu ja ukrainlane Volodymir Korsia.

Tulevikuks ei hakanud 37-aastane Georg Gross ennustusi tegema ega veksleid jagama. “Eks me vaatame käigu pealt, aga täna ei oska seda veel öelda. Suure tõenäosusega natukene võibolla sõidame edasi, kuid kindlalt ei saa selles suhtes öelda ei ega jaa. Annan aru, et pean isale rohkem abiks olema ja tegelema ettevõtlusega. Vanustki on parasjagu palju,” kõneles ta. “Väga pikalt enam ei sõida. Iseküsimus on see, millal täpselt lõpetan.”

Märksõnad
Tagasi üles