Armeenlane Artur ja aser Nadir: see pole lihtrahva sõda

Aserbaidžaanlane Nadir Sadigov (vasakul) ja armeenlane Artur Nersesjan on omavahel sõbrad ja nad kinnitavad, et läbi saaksid ka nende rahvad, kui poliitikud vaenu ei õhutaks. FOTO: Ain Liiva

Pool tundi enne kella kukkumist on ukse taga kaks aserbaidžaanlast, kes nõuavad, et nad kutsutaks ümarlauda, kuhu oleme palunud armeenlase Artur Nersesjani ja aserbaidžaanlase Nadir Sadigovi. Me jääme siiski oma esialgse plaani juurde, et mitte avada veel üht rindejoont.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kontvõõrad seletavad, et Nadir ei pruugi rääkida õiget juttu, ta ei tundvat tõelist ajalugu. Aga meil on Mägi-Karabahhi piirkonnaga lähedalt seotud Arturi ja Nadiriga kokkulepe, et me ei hakka lahkama tuhandete aastate taha ulatuvat lugu. Kui nemad seal kohapeal mõistavad asju erinevalt, siis kuidas meie eestlased või kaks Eestis elavat lõunamaalast saavad võtta endale kohtuniku rolli?

Viitnal omanimelist šašlõkibaari pidav armeenlane Artur Nersesjan ja Rakvere kingsepp aserbaidžaanlane Nadir Sadigov on sõbrad. Nad on nõus välja ütlema oma isikliku arvamuse, kuid nad väldivad teise rahvuse süüdistamist. “Ma olen rahulik inimene, Eestis sündinud Eesti elanik ja poliitikast rääkida ma ei taha,” ütleb Artur. “Paraku on Mägi-Karabahhi konflikt suur poliitika, mitte rahvuste vaen.”

15.10.2020 17.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto