Sisukord
Uudised
Paberleht

Uue viljakuivati tööd juhib hiir

2 min lugemist
Kuivati avamisele olid kohale tulnud ka põllumajandusminister Arvo Aller (eesmises rivis vasakul) ja riigikogu liige Kaido Höövelson (keskel). FOTO: Marianne Loorents

Laekveres avati tipptehnoloogiline teraviljakuivati, kus töö käib enamasti arvuti taga. Uues kompleksis jõuab vili kuivatist lattu iseseisvalt kett-kraapkonveieri abil. Kuivati operaatori hinnagul kiirendab see tööd kuni kümme korda.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pandivere Teraviljaühistu liikmetel tekkis uue viljakuivati ehitamise idee viis aastat tagasi, kuid toona peeti ligi kahe miljoni euro suurust investeeringut utoopiliselt suureks. Elu tegi aga oma korrektiivid ning 2018. aastal PRIA-le saadetud toetustaotlus rahuldati. Kuivati ehitust alustati mullu oktoobris.

Pandivere Teraviljaühistu juhatuse liige Margo Klaasmägi rääkis, et kuigi koroonakevad pärssis osa detailide õigel ajal kohalejõudmist, saadi kuivatiga valmis kolm päeva enne viljakoristushooaega. “Tahtsime, et kompleks valmiks enne viljakuivatuse hooaega, et jääks aega ka masinavärgi testimiseks, paraku jäi see aeg üsna napiks,” lausus Klaasmägi.

17.10.2020 21.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto