R, 9.12.2022

Metsanotsu jäi Mõedakul lastelaagrisse hiljaks

Piret Saul-Gorodilov
Metsanotsu jäi Mõedakul lastelaagrisse hiljaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rene Metsla on loodusega sina peal ja seekord õnnestus tal pildile jääda koos noore metsseaga.
Rene Metsla on loodusega sina peal ja seekord õnnestus tal pildile jääda koos noore metsseaga. Foto: Mõedaku Puhkekeskus

Kolmapäeval lõppes Mõedaku puhkekeskuses noorte tehnikalaager ja korraldaja Rene Metsla tõmbas kohapeal otsi kokku, kui nägi, kuidas metsaservas liikus metsseakari.

Üks selleaastane noor põssa oli kasvu poolest teistest nigelam ja jäi karjast millegipärast maha. "Nägin, et seisab seal, ja lendasin kohe ligi. Tegime pildi ära ja tulime vaikselt eemale," rääkis Metsla, kes lisas, et arvatavasti oli see siga mingi haiguse läbi põdenud. "Tundus kuidagi uimasem ja teistest kasvult maha jäänud. Ülejäänud panid eest minema, aga tema seisis seal. Häält ta õnneks ei teinud. Oleks emis seda märganud, oleks ta meid ilmselt tükkis karvadega nahka pannud," rääkis kogenud metsamees, kes teab hästi, et metsseaga peab ettevaatlik olema. 

"Mul loomadega üldse veab ja täna just ostsin autole pardakaamera peale, sest eile jäi suur hirv Mõedaku rajal ette. Seisis seal ja oleks kohe kaadrisse jäänud," jutustas mees ja rääkis juurde teisi toredaid kokkusaamisi. Näiteks kuidas vana kogenud hirvepull noore jahimeestele ette lükkas ja emasega plehku pääses. "Iga kord, kui mingit looma näen, siis läheb päev korda," ütles ta ja kirjeldas hommikul nähtud kulli, tee ääres põllule kogunevaid luige- ja haneparvi ning puhkekeskuse juures tegutsevat oravaperet ja pasknääre, kellega ta juttu vestab.  

Märksõnad
Tagasi üles