Hundid viisid Vandust koera

Jahimehed tuvastavad hundikarja suurust jälgede järgi. FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Möödunud nädalavahetusel tapsid hundid Kadrina vallas Vandus koera. Koera kaelarihm oli puruks näritud ja loom tiritud välja kuudist, kus ta ketis oli.

Rakvere Jahindusklubi tegevjuhi Jaan Villaku sõnul taotlevad jahimehed hundikarja püüdmiseks keskkonnaametilt eriluba, kuna on alust kahtlustada, et koeri murrab sama kari. "Umbes 30 kilomeetri raadiuses on hundirünnakuid koerte vastu toimunud oktoobris päris mitu. Viimasel rünnakul täheldas kohal käinud jahimees kolme hundi jälgi, samuti nagu varasematel rünnakutel," kõneles Villak.

Isegi kui eriluba saadakse, on Villaku sõnul koeri murdvaid hunte äärmiselt keeruline tabada. "Hunte püütakse tavaliselt lumisel ajal, kuna siis on võimalik jälgi ajada. Luba on siiski vajalik, kui hunt peaks sattuma jahimehe koduhoovi, siis on looma surmamine õigustatud, keegi salaküttima kindlasti ei hakka."

Jaan Villak juhtis tähelepanu järjekordsele rünnakule koduhoovis. "Mis siis saanud oleks, kui väike laps oleks hoovi peal sel hetkel mänginud? Ma olen millegipärast üsna kindel, et kõnealune kari ei oleks kaks korda mõelnud, et teda rünnata. Midagi peab ette võtma," rääkis Villak.

22.10.2020 24.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto